vucudumda uyuşmamı var yoksa elektrıkmı ?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Misafir tarafından 20 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. geçen oğlum tvyı salladı bende onu uzaklaştrımak için geri çekeyım derken elimi elektrk çarptı sonra dokunamadaım dedım ama oğlumuda çarpıyordur sandım tvden kaynaklanıyor oysa benden kaynaaklanıyor 1 kaç gündür de böle oğlum nezaman tvye dokunsa onu uzaklaşturmak için ona dokunsam ellerimi elektrk çarpıyor 1 kaç gunudr sağbaş parmağım uyuşuk herkes diyor toprakda yürü netten bakıyorum beyın cerrrahına gitmek gerek dıyr aslında hangı bölume gtcem bılmıyorum kalbımde korkudanmı stresden teklemeye başladıı :)

2. Cevap: vucudumda uyuşmamı var yoksa elektrıkmı ?

gerek havada artan iyonlar, gerek özellikle çağımızda bir mesele olan plastik giysiler, vücudun dış yüzünde elektron artmasına neden olur. Bu olay dıştan içe doğru bizi etkilemektedir. Özellikle sinir sistemi üzerinde ciddi rahatsızlıklar yaratır.

Eskiden beri tedavi edici etkisine inanılan ve günümüzde pek moda olan akupunktur bu statik elektriği dışarı atmanın bir tarzıdır.

Vücudun statik elektriğinin aşırısını dışarı atmanın iki yolu vardır. Ya çıplak el ve ayakla toprağı elleyerek bir nevi toprak hattı yapmak. Ya da su ile yıkanarak bu elektronları dışarı aktarmak.