Vitamin Deposu Portakalın Faydaları

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  Vitamin Deposu Portakalın Faydaları

  [​IMG]
  Portakalın ne kadar faydalı olduğunu bilmeyenimiz yoktur elbette.Fakat kış aylarında evlerimizdne eksik etmediğimiz C vitamini deposu portakalın bilmeidğiniz faydalarını tekrar bir gözden geçirmeye ne dersiniz.Sağlık açısından kış ayalrında bol bol portakal tüketmeyi ihmal etmeyin sakın.Uzmanlar sağlıklı bir kış geçirmek için portakalı evlerden eksik edilmemesi gerektiğini söylüyorlar.

  Portakal ağışıklık sistemimiz C vitaminini enflamasyon durumlarında silah olarak kullanır. Bu nedenle grip gibi mevsimsel hastalıklarda C vitamini tüketiminin alımı önem kazanmaktadır.Bir Orta boy portakal ortalama 2-3 g lif içermektedir.Portakalın, yine C vitamini içeriği sayesinde özellikle diyabetik hastalarının göz, damarlar ve sinirlerde oluşabilecek kronik komplikasyonlarının azaltılmasında da olumlu etkileri vardır.

  Posanın sindirim sisteminde yağları kendi yapısına çektiğini ve vücudunuza fazla yağları almayı engellediğini biliyor muydunuz? İçeriğindeki C vitamini sayesinde portakal zayıflamaya da destek olduğu kanıtlanmış.
   
Yükleniyor...
- Vitamin Deposu Portakalın Forum Tarih
Vitamin Deposu Çocuk Çorba Tarifi Resimli Bebek Bakımı 15 Temmuz 2012
Vitamin deposu süper smoothie Damak Keyfi 15 Temmuz 2011
Dikenli incir, şifa ve vitamin deposu Şifalı Bitkiler 1 Ağustos 2009
Gebelikte hangi vitaminler alınmalı Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016