Viber Bilgisayara Nasıl Kurulur?

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

Viber Bilgisayara Nasıl Kurulur?

Android yada IOS işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlarda pek çok kişi tarafından kullanılan mesajlaşma ve internet üzerinden konuşma uygulaması olan Viber artık bilgisayarlarda…

Viber bugün yaptığı güncelleme ile Windows ve Mac işletim sistemli masaüstü bilgisayarlarda da hizmet vermeye başladı. Kurulumu yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Öncelikle BURADAN bilgisayarınıza uyumlu VİBER uygulamasını indirin.

Bilgisayarınıza uygulamayı indirdikten sonra çift tıklayıp programı çalıştırın.

Karşınıza gelen küçük kutucukta kullandığınız android yada IOS işletim sistemli akıllı telefona sahip olup olmadığınızı soracak. Eğer telefonunuzda Viber uygulaması var ise YES butonuna tıklayın.

viber_pc6729.jpg

Şimdi VİBER uygulaması yüklü olan akıllı telefonunuza ait telefon numarasını isteyen bir kutucuk çıkacak karşınıza . Buraya telefon numaranızı yazın. Ancak muhtemelen bende olduğu gibi sizdede aynı ekran dönüp duracak. Bunun nedeni numaranın başına mutlaka 0 (sıfır) yazın. Yani numaranızı 05xx xxx xx xx şeklinde girin.

viber_pc29539.jpg

Şimdi sizden hangi işletim sistemini kullanıyorsanız telefonda o simgeye tıklamanız istenecek. Telefonunuzun işletim sistemine uygun olan simgeyi tıklayın ve açılan google sayfasından telefonunuza VİBER’i tekrar yükleme yapın.

viber_pc36641.jpg

Telefonunuzdaki işlemi tamamladıktan sonra tekrar aynı işlemleri yapmanız gerekebilir. Ben birkaç denemeden sonra başarılı bir şekilde bilgisayarıma VİBER uygulamasını kurdum. Son olarak cep telefonunuza gelecek olan viber kodunu açılan pencereye yazın ve ENTER VİBER butonuna tıklayın.

viber_pc52714.jpg