Veeeee Youtube Açıldı

'Haberler' forumunda KaRL_ tarafından 18 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. ...Ve YouTube açıldı

Dünyada sadece Çin, Pakistan, Tayland ve Türkiye'de yasak olan Youtube konusundaki ayıptan nihayet kurtulduk. Youtube dün gece açıldı.

YouTube'a, 5 Mayıs'tan beri erişilemiyordu. Mahkeme kararıyla engellenen site, Türkiye ile birlikte sadece Çin, Pakistan ve Tayland'da yasak.

Dünyanın en büyük erişim sitelerinden biri olan YouTube dün gece açıldı. Atatürk'e, Türklere ve Türkiye'ye hakaret içeren görüntüler yayınladığı gerekçesiyle YouTube'a Mart 2007'den bu yana 5 kez erişim yasağı getirilmişti. Son olarak, Ankara 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nin 5 Mayıs tarihli kararı doğrultusunda siteye erişim yasağı getirilmişti. YouTube'a daha önce de mahkeme kararıyla erişim engellenmişti.

YouTube'u yasağa rağmen Türkiye'den günde 1.5 milyon kişi ziyaret ediyordu.

24 Saatle 72 Saat Arası Sürecek

Youtube'a tüm Türkiye'nin yeniden erişebilmesi için DNS'lerin tamamının yenilenmesi gerekecek. Bu bölgelere göre değişmekle beraber 24 ile 72 saat arası sürecek.

2. Oh nihayet ya!! Kapatılmaya neden çirkin olay yüzünden sadece bizde kapatılması çok saçmaydı zaten.
    Bilgilendirme için teşekkürler:f118: :f118:

3. Bu güzel haber için teşekkürler KaRL :f40:

4. Güzel haber inşallah bundan sonra kapatmayı gerektirecek davranışta bulunmazlar.

5. Paylaşım için teşekkürler KaRL_
    bundan sonra daha mı dikkatli olacaklar :f20:
    tabiki hayır bizlerde bu tarz kapatmalara alışalım artık sık sık yaşanacakmış gibi geliyor bana

6. Benim pc hala kapalı der. Yoksa bir bana mı yasak yaw :f106: :f106:

7. Yok Öylesine Ablacım bana da hala yasakmış Youtube..:f30: :f30:

8. bilgi için teşekkürler karl..

9. Cevap: Veeeee Youtube Açıldı

ya nasıl avatar alınıyo

10. Cevap: Veeeee Youtube Açıldı

Yeniden kapanacaaak...Fazla heveslenmeyelim...Ama kazara açık kalırsa youtube cularda boş durmasın.Kapatılmaya neden olan dandik videoları görürseniz mutlaka şikayet edin...