Veda mı Bilmem

'Masallar ve Hikayeler' forumunda ORHAN tarafından 27 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Üç nokta koydum gecenin siyahına, okunmayan yazılara bir yenisi daha eklendi. Uzun, yarısına ak düşmüş saçlarımı okşuyor sonbahar rüzgârları... Bir masalın sonu yazılmış, görünmez kitaplara… Bir bıçak gibi yüreğimin tam ortasına saplanan hüzün, yürüdükçe biraz daha kanayan yaralar ve bir yandan çiseleyen yağmur… Kayıp şehirlere doğru yol alıp yetiştirdiğim fidanlar ve hepsinin sonuna iliştirdiğim hüzün yazılarım. Ve enkazlar arasında bulduğum kendim…

Yıllardır özene bezene ve titrek bir güvercin edasıyla yetiştirdiğim güllerimin solmuş yapraklarında sakladığım gözyaşlarım. Anlattıkça elimden kayıp giden hayatın dikenli yanları bozuyor gecemin sessizliğini... Beni ben yapan burukluğa sıkıca sarılıyorum. Hiç bırakmamacasına sürüklüyor yalnız gecelere doğru beni... Çekemediğim ve kaldıramadığım tüm yüklere veda edip gidercesine bırakıyorum her şeyi ardımda… Odam, lambam, bilgisayarım, dert ortağım biricik kitaplarım ve sıkı sıkıya koruyup, özene bezene sakladığım yazılarımdan ayrılmak en çok yaralıyor aciz ve yorgun bedenimi… Öksüz kalan kâğıtlar ve mürekkebi bitmiş kalemlerim gitme der gibi duruyor masanın üzerinde…

Bir daha dönmemecesine bırakıyorum ardımda her şeyi, yıllardır aşındırdığım yollar, sokağın başında bir çam ağacının yanı başında duran en çok sevdiğim tek katlı ev… Sabahladığım biricik dert ortağım kaldırımlar, hepsiyle vedalaşıyorum tek tek... Bir anda bastıran yağmura karışıyor gözyaşlarım, beni unuttun dercesine şiddetle yağıyor, bardaktan boşanırcasına… Yorgun gözlerimden akan yaşlarla cevap veriyorum, rahmet damlalarına ve gözyaşlarımla buluşup vedalaşıyorlar. Neden dercesine arkamdan sessizce bakan tüm sahip olduklarıma son kez dönüp bakıyorum,

Veda mı bilmem...

2. Cevap: Veda mı Bilmem

çok güsel orhan abi tebrik edrimm

3. Cevap: Veda mı Bilmem

çok güzelmiş emeğine sağlık orhan

4. Cevap: Veda mı Bilmem

Güzel bir şiir tadında yazılmış çok duygulu satırlar..Yüreğinize sağlık..Her veda insanın aslında kendinden gitmesidir derler ya..bunu ispatlarcasına hayata dair hüzünle yazılmış.. zevkle okudum kaleminiz daim olsun.. :f118:

5. Cevap: Veda mı Bilmem

Beni ben yapan burukluğa sıkıca sarılıyorum. Hiç bırakmamacasına sürüklüyor yalnız gecelere doğru beni... Çekemediğim ve kaldıramadığım tüm yüklere veda edip gidercesine bırakıyorum her şeyi ardımda…:(

Hocam yine çok güzel ve akıcı bir paylaşıma imza atmışınız.Okurken içinde insanın kendinden parçalar bulabileceği duygu yüklü bir yazıydı.

Kaleminiz daim olsun :f40:

6. Cevap: Veda mı Bilmem

Bir daha dönmemecesine bırakıyorum ardımda her şeyi, yılardır aşındırdığım yollar, sokağın başında bir çam ağacının yanı başında duran en çok sevdiğim tek katlı ev…

7. Cevap: Veda mı Bilmem

Yıllardır özene bezene ve titrek bir güvercin edasıyla yetiştirdiğim güllerimin solmuş yapraklarında sakladığım gözyaşlarım. Anlattıkça elimden kayıp giden hayatın dikenli yanları bozuyor gecemin sessizliğini... Beni ben yapan burukluğa sıkıca sarılıyorum. Hiç bırakmamacasına sürüklüyor yalnız gecelere doğru beni... Çekemediğim ve kaldıramadığım tüm yüklere veda edip gidercesine bırakıyorum her şeyi ardımda… Odam, lambam, bilgisayarım, dert ortağım biricik kitaplarım ve sıkı sıkıya koruyup, özene bezene sakladığım yazılarımdan ayrılmak en çok yaralıyor aciz ve yorgun bedenimi… Öksüz kalan kâğıtlar ve mürekkebi bitmiş kalemlerim gitme der gibi duruyor masanın üzerinde…

Alıntı yapmak istedim her bir satırı ayrı bir güzel Kaleminize sağlık Orhan hocam size biraz önce rep verdiğim için tekrar vermiyorum borcum olsun ..Yalnız şunuda belirtmek isterim bu yürekten yazılmış satırlara repler çok ama çok az Tüm kalbimle Teşekkür ederimm:f118: :f118:

8. Cevap: Veda mı Bilmem

Tşkler emeğinize yüreğinize sağlık

9. Cevap: Veda mı Bilmem

Çekemediğim ve kaldıramadığım tüm yüklere veda edip gidercesine bırakıyorum her şeyi ardımdaTEŞEKKÜRLER HOCAM EMEĞİNİZE SAĞLIK.

10. Cevap: Veda mı Bilmem

çok guzel emegine saglık