Van Gezisi-Bölüm3-Van ve Dönüş Yolu

'Kısa Bilgiler' forumunda chemist tarafından 23 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Van Gezisi

Bölüm-3 Van ve Dönüş Yolu

Turkuaz alışveriş merkezine tekrar uğradık. Çoğu kez yanından geçipte hiç tınlamadığım sinema salonları, burada çölde su misali acaip çekici gelmişti. Hemen biletlerimizi aldık. Bekleme esnasında en üst kısımda bulunan kafede Van, Van gölü ve Van Kalesi manzarasına karşı kahvelerimizi yudumladık…

Özgürlük savaşçısı filmini izledik. Film benden 10 üzerinden 1,5 aldı. Hiç beğenmedim ama yüzyıllar sonra sinema ortamında bulunmak nefes kesiciydi…

Eeee Van’ a gelipte Akdamar adasını ziyaret etmemek olurmu… Akdamar adasının ve kilisesinin hikayesini ilk duyduğumda çok etkilenmiştim. Mekanı yerinde görmek bambaşkaymış.. Öyle bakmayın yaa hikayeyi anlatmıcam burada daha sonra foruma atarım. Sadece birkaç resmini koyuyorum..

Vandaki son akşam yemeğimiz çok özel olmalıydı. Bunun için Tamara Otelinde bulunan Ocakbaşı restorant idealdi… Gerçekten ocakbaşıydı burası… Hemde muadilerri arasında türkiyedeki en büyük ocakbaşı restorant…

[​IMG][​IMG]

Sabah kahvaltısından sonra Hakkariye doğru yol alacaktık son kahvaltımız Ordu evinde oldu… Allah devletimize zeval vermesin.. Ne zengin bir menüydü öyle.. gördüğünüz masanın karşısında ikinci bir masa daha var… Düşünün artık…

Veee gene yollardayız…. Dönüşün verdiği hüzünle yol alıyorken Van gölünün muhteşem görüntüsü uğurladı bizleri….

Burası neresi diye sormayın.. Burası belkide bu yolda en işlek mekan. Petrolcü…. Burayı bilmeyen yok. Zaten tabela asıp reklam yapmalarına gerek yok. Herkes biliyor burayı, piyasada alacağınız yakıtı burada 4 de 1 fiyatına alabilirsiniz… :f30: :f30: :f30:

Yolda birçok noktada çevirme vardı. Bir çevirme esnasında yaşadığıma kahkahalarla güldüm… Taşıtın en arkasıda oturmuş elimde fotoğraf makinesi, gözümde güneş gözlüğü ve kulağımda kulaklık etraftaki her taşın fotoğrafını çekerken sonradan sivil polis olduğunu öğrendiğim sakallı bir adam camı tıklattı. Polis kimliğini gösterip aşağıya inmemi istedi… Bende forumdasfm de olduğu gibi uslu uslu indim, ve adama noldu dedim.. Siz kimsiniz dedi, rütbeli asker olduğumu söyledim ama adama kimliğimi gösterene kadar inandıramadım.. Komutan kusura bakmayın sizi turist zannettim demesiyle önce bir gülümseme sonrada bir kahkaha attım..

Hakkari girişinde Hakkari Valiliği bize “hoş geldiniz” diyordu ama arkasındaki dağ manzarasının HOŞGELDİN i bize daha anlamlı gelmişti…

İşte van maceramız bu şekilde sona eriyordu içimizde gezinin sona ermesinden dolayı burukluk ama güzel anıların bıraktığı mutluluk vardı. Gezi sonunda aynı bu küçük yol arkadaşımız gibi biraz hüzün olsada mutluluk yüzümüzden okunuyordu…

2. Yaaaa Chemist yaaa yapılır mı bu :( bitti mi yani :(
    Gerçekten büyük bir zevkti senin rehberliğinde Van'ı gezmek bu geziyle içinde bulunduğun ruh halini daha iyi anlıyorum ve elimden geldiğince sana kızmamaya çalışacağım :f106: Yazıkkk sanaaa içim ezildi bak şimdi tamam söz yaramazlıklarını Yarenime şikayet etmiycem bidaha :f106: :f106:

3. fotoğraf makinesi iimiş yeni mi chemist?

4. emeğine yüreğine sağlık CHEMİST:f118: çok güzel bir şehri tanıma fırsatı buldum sayende.Kahvelerimizide içtik ve yolculuğumuz bitti:f118: inş en kısa zamanda da görme fırsatım olur.

5. Emeğine sağlık Chemist Vanı gezmiş kadar oldum:f63: Şuan gitsem oraya daha önce gitmiş gibi hatırlarım:f30:

Tekrar emeğine sağlık ve bizleri kırmayıpta bu sayfaları hazırladığın için teşekkürler :f40:

6. [TABLE="width:80%;background-image:url('http://www.forumdas.net/images/toolbox/backgrounds/21.gif');background-color:red;border:6px outset green;"][CELL="filter:;"] Vallah Tek Kelimeyle Keşke Bende Olsam Oralarda Emeğine Sağlık Chemist[/ALIGN][/CELL][/TABLE] :f118: :f118: :)

7. çok çok güzeldi chemist, emeklerine sağlık, kendimi iyice kaptırmıştım, bitince birden hüzünlendim:(

inşallah bir dahikine yeniden bekleriz, memleketimizden harika resimler

emeklerine sağlıkk:f40: :f118:

8. Vanı sayende gezmiş olduk teşekkürler adaş..

9. Harikaydı chemist Paylaşım için teşekkürler.
    Bir dahaki gezi ne zaman?

10. Yaw! Ne çok yiyip,içmiş, eglenmişsin.. Birde bizsiz mangal partisine bile katılmıışsın ;) :

Öyle olsun bakalım.. Ben bunların acısını çıkarmaz mıyım? :f106: :f106: :f106:

Şaka bir yana, harika bir sunumdu :f40: Bittigine üzümdüm valla :(

Teşekkürler, emegine saglık Chemist :f9: :f9:

11. sayende ablası vana gitmiş oldum ne güzel yerler çok yaşlnamdan doğuyu görmek istiyorum ama sen bizi götür böyle yerlere tşk paylaşıma

12. Polis seni turist sandı öyle mi..:f106: :f106: :f106:

Ama bence de bitmemeliydi yaw böyle ben de çok zevk almıştım bunları okumaktan..:(

En kısa zamanda yeni yerler gezdirirsin umarım bize Metin Abi..:f106:

Ellerine sağlık süpersinnn.. Teşekkürler..:f118: