Van Gezisi-Bölüm1-Yol izlenimleri

'Kısa Bilgiler' forumunda chemist tarafından 22 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Van Gezisi

Bölüm-1 Yol izlenimleri

Merhaba forumdas.net sakinleri sizlerle Paris gezisi (doğunun parisi) izlenimlerimi paylaşmak istedim. Gezi sonrası çoğu forumdas.net dostları ya yediğin içtiğin senin olsunda nereleri gezdin diye sorgu suale çekince beni bende bu gezinin bazı ayrıntılarını sizinle paylaşmak istedim. İzlenimleri iki bölüm altında topladım. İlki gidiş yolu, diğer ise VAN ve döüş yolu....

İşte başlıyoruz...... Sabah kalkıp derimize yapışmış olan vede renginden değil yosun tuttuğundan yeşil renkli olan kamuflaşlarımızı giymemenin verdiği gereksiz bir mutlulukla bzi bekleyen cobra marka zırhlı araçla kaldığımız OTLUCA’ dan 6 km uzakta bulunan HAKKARİYE doğru yola koyulduk.....

Çocuk heryerde çocuk, içinde bulunduğu coğrafyanın ve zorluklara inat gerçek mutluluğu yaşayan çocuklar............. Bendee onlara katılmak istemedim değil... ama Van bizi bekliyordu....

Hakkariye varınca ilk işimiz en az bizim kadar vefakar, cefakar öğretmenlerimizi kendi mekanlarında ziyaret etmek oldu. Öğretmen evini çayı bir başka güzeldir....

Veeeeeee yollardayız................

Yolda iki yoldaş hiç bizi yanlız bırakmadı. İlki o heybetli yüksek korkutucu görüntüsünü rağmen suskun, küskün, yanlız, soğuk ve durgun dağlar.

Diğeri ise dağlara inat yerinde duramayan doğunun misafirperverliğini gösterircesine yol boyunca bir an bile yanımızdan ayrılmayan ZAP suyu. Evet zap suyu yerinde duramıyordu, kimi zaman taşkın kimi zaman dingin kimi zaman farklı kollara ayrılmış kimi zaman birleşmiş kimi zaman berrak, çogu zaman bulanık ZAP suyu bize bölgenin hikayesini kendi hikayesini haykırır gibiydi.

Bulutlar bize herzaman olduğundan çok daha yakındı.... Yolda dağlara ve onlarla bütüleşmiş bulutlara bakınca bulutların mı bize yakın yoksa biz mi bulutlara yakındık anlayamamıştık....

Tepelerinde karları hiç eksik olmayan o küskün dağlara baktıkça ve o bir türlü erimek bilmeyen karlar bize verdiğimiz sözü tekrar hatırlatıyordu...... Her ne pahasına olursa olsun bu karlar bir gün eriyecek, lalelerinin bile boynu bükük kaldığı bu küskün dağlar tekrar yeşillenecek ve çiçeklenecek....

Artık Parise yaklaşıyorduk..........

2. CHEMİST valla yurdumun her bir yanı ayrı güzel gidip görmek lazım :f106: sayende gitmiş kadar olduk

Gerçektende doğunun Parisi :f40:

Güzel paylaşımın için tşkler sen yolda baya yorulmuşsundur hadi kahveler benden:f80: afiyet olsun :f106: :f106:

3. Resimleri ve yazısı ile bir belgesel gibi olmuş :f40: Sayenizde görüyoruz..

Ellerine saglık Chemist :f9: :f9: :f9:

4. Güzel bir çalışma ve tanıtım olacak çekimlerde net ve süper devamını sabırsızlıkla bekleyeceğiz:f40:
    Ellerine sağlık kardeşim:f118:

5. yazı ve resimlerle çok güzel bir çalışma olmuş.Kendimi Van'a düzenlenmiş bir turda, senide rehberimiz olarak düşündüm CHEMİST.harika bir geziydi. emeğine sağlık:f118:

6. Paylaşım için teşekkürler adaş..

7. [glint][grade="0000FF FF6347 008000 FF0000"]Arkadaş Memleketin Gözünü Seveyim Harika Yerler Topraklar Doğal ve Muhteşem Manzalaralar Gözümde Tütüyor Doğrusu.Eline Sağlık Chemist [/grade] [/glint] :f118: :f20: :f40:

8. Valla sayende gezmiş kadar olduk chemist devamını bekliyoruz...
    paylaşım için teşekkür...

9. sayende gezmiş kadar olduk chemist...

Rehberliginde süper yani..

Devamınıda bekliyoruz..

Teşekkürler...

10. Harika bir çalışma tebrikler Chemist
    görüntüler süper
    Seni forumun fotoğraçısımı yapsak :f106:

11. resimler harika anlatımda çok başarılı devamını bekliyoruz:f9: :f9:

12. Her zaman doğuyu, doğunun kültürünü, doğasını, gizemlerini merak eden biri olarak bu çalışmaya hayran kaldım...
    Anlatım hikaye tadında ve insanı okurken içine çekiyor. Öyle uzaktan bakmakla olmaz gel yaşa diyor insana inan hayranlıkla okudum bir çırpıda...
    Resimlere bayıldım sanki o aracın içinde resimleri çeken benmişim gibi hissettirde teşekkürler Chemist :f118:

13. Ewet harika bir rehber ve fotoğrafçısın Chemist:f63: buraya kadar harikaydı devamına bakıyorum hemen emeğine sağlık:f40:

14. emeklerine sağlık chemist, memleketimin güzel memleketim....
    sayende görmüş oldum ve iyikide böyle bir çalışma hazırlamışsın....:f40:

teşekkürler:f118:

15. Valla ne diyeyim süpersinnn Metin Abi harika anlatmışsın..Çekimlerinde süper.. Ellerine sağlık teşekkürler..
    :f118: :f118: :f118: