Van depremi Yardım Kuruluşları

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 25 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    Geçtiğimiz Pazar günü yaşanan felaketin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu. Van ve çevresinde yaşanan 7.2 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için gönüllü olan yardım kuruluşlarından bazıları şunlar.

ŞİRKETLER:
    Metro Holding, bağlı kuruluşlardan biri olan Van Et, Türk Kızılayı'na Van'daki depremzedelere dağıtılmak üzere 5 bin kilo et ve şarküteri ürünü bağışladı.

Toshiba, 220 bin dolar (400 bin TL) bağışta bulunacak.

Erzurum Özel Şifa Hastanesi, 10 sağlık çalışanı ile tam donanımlı bir ambulansı Van'a gönderdi.

Vodafone Türkiye, İstanbul'dan Van'daki deprem bölgesine gönderilen yardım malzemelerini ulaştırmak için çalışma başlattı. Hazırlanan su ve battaniye dolu ilk TIR yola bölgeye ulaştı.

Turkcell Superonline'dan Van'daki abonelerine yıl sonuna kadar ücretsiz internet erişimi sağlayacak.

Yurtiçi Kargo yurt genelinden gelen yardımların Van Afet Koordinasyon Merkezi aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırılacağı açıkladı.

Migros Grubu, su, meyve suyu, peynir, diğer kahvaltılıklar ve bebek bezi gibi ürünlerin bulunduğu TIR'ı bölgeye yolladı. İkinci TIR'da hazırlanıyor.

NASIL YARDIM YAPABİLİRSİNİZ?
    Türk Kızılay'ı Kriz Masası Telefon Numaraları: 0 312 293 60 25 / 0 312 293 60 26
    TÜRK KIZILAYI'NA BAĞIŞ YOLLARI
    Tüm bankalarda bulunan Türk Kızılayı bağış hesaplarına,
    168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından
    Türk Kızılayı internet sayfası üzerinden
    Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no'lu Türk Kızılay Posta Çeki hesabında,
    Ülke genelindeki tüm Kızılay Şubelerinden,
    GSM operatörleri üzerinden 2868 kısa mesaj (SMS) yolu ile yapabilirsiniz.