Üzüntü ve Sıkıntı Anında Peygamber Efendimizin Okuduğu Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 23 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. Bazen öyle daralır bunalır ve içinden çıkamayacağımız bir durumdaymışız gibi hissederiz kendimizi işte bu gibi anlarda yardımımıza koşan en iyi çarelerden ve yollardan birtanesidir dualar.

Dualar evet dualar sıkıntılı ve zor anlarımızda imdadımıza yetişir.İşte o dualardan birtanesini paylaşmak istiyorum sizlerle bu duanın özelliği Peygamber Efendimizin sıkıntılı anlarında okuduğu dua olmasıdır.

Peygamber Efendimiz sıkıntılı ve üzüntülü anlarında İnşirah Suresi ni yani Elemneşrahleke olarak bilinen sureyi okurdu:

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/duaa-57033.jpg]duaa-57033[/IMGALT]

Bismillahirrahmanirrahim

Elem neşrah leke sadrek,Ve vada'na 'anke vizreke, Elleziy enkada zahreke, Ve refa'na leke zikreke, Feinne me'al'usri yüsren, İnne me'al'usri yüsren,Feiza ferağte fensab, Ve ila rabbike ferğab

Sıkıntılı ve üzüntülü anlarımızda Ya ze’l-celali ve’l-ikram esması ve dusaı da tavsiye edilmektedir.

La havle vela kuvvete illa billahi’l-Aliyyi’l-Azim ile ikindi namazından sonra akşama doğru keharet vaktinde ya Melik-i Muktedir sin Allahım'diye yakarıp acizliğini ilan ile yardım istemek de tavsiye olunmuştur.

2. Cevap: Üzüntü ve Sıkıntı Anında Peygamber Efendimizin Okuduğu Dua

Çok teşekkürler :) Okuyunca sıkıntılarım gitmiş gibi hissediyorum. rahatlıyor insan