Üzüntü ile ilgili sözler

'Güzel Sözler' forumunda YAREN tarafından 24 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. üzüntü ile ilgili özdeyişler

- İki kişiye üzülmek gerekir: Her gün vebal yüklenen kimse ile, hiçbir hayır işlenmeyen kimse. ( Beydeba )

- Hayatın büyük üzüntüleri için cesaret, küçükleri için de sabır ve dayanıklığa sahip olunuz. ( Victor Hugo )

- Arkasından sevineceğin bir üzüntü, sonunda üzüleceğin bir sevinçten daha iyidir. ( Sadi )

2. Cevap: Üzüntü ile ilgili sözler

• Zamanın azaltamadığı, yumuşatamadığı üzüntü yoktur. CİCERO
      [*]
      [*]
      [*] Üzüntü bir ilaçtır. WİLLİAM COWPER
      [*]
      [*]
      [*]Ağır bulutlar gibi, ağır yüreklerde sularını akıtınca rahatlarlar. RİVAROL

3. Cevap: Üzüntü ile ilgili sözler

• Ayakkabım yok diye üzülüyordum, ayakları olmayan bir çocuk görene kadar. »
    • ANATOLE FRANCE
    • Bi hayli kırgınım. Kime olduğunu, neden olduğunu bilmeden. Belki hayata, belki kendime, belkide dilimden düşmeyen keşkelere . »
    • Can Yücel
    • Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor. Anlıyor musun? »
    • Oğuz Atay
    • "Üzülme değmez" sözünü duymaktan sıkıldım. Değmeyenlere zaten üzülmem. Üzüldüğüm şey; Değmeyenlere yüreğimin değmiş olması. »
    • Cemal SÜREYA
    • Geç kalmakla erken başlamak arasındaki süreçtir hayat, Yaşanmamışlığa ait keşkelerle geleceğe dair kuşkulardan ibaret. »
    • İnsan ayrıldıktan sonra kendini alkole vereceğine sodaya verse çok daha faydalı olur. Neticede sorun unutmak falan değil, hazmetmek. »
    • Ayakkabım yok diye üzülüyordum, ta ki ayakları olmayan bir çocuk görene kadar »
    • Küçük üzüntüler sineklere benzer: biraz hareket, biraz eylemle onları kovabiliriz. »
    • J. GUSTAV WHITE
    • Kadınların zekaları kendilerini seven erkeklerden kalma tortulardan oluşur. Tıpkı erkeklerin zevkinde de hayatlarından geçmiş kadınların izinin kalması gibi. Çoğu zaman bir kadının bize çektirdiği dayanılmaz acılar başka bir kadının bizi sevmesine »
    • ANDRE MAUROIS
    • Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir. »
    • Oscar Wilde
    • Üzülmek, yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez. Sadece, bugünün gücünü tüketir. »
    • A. J. CRONIN