ÜzgÜnÜm.?

'Güncel Bilgiler' forumunda MeseleMM tarafından 15 Mart 2008 tarihinde açılan konu

1. bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
    acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne

MEHMET AKİF ERSOY

Evet bizler bu ülkede yaşıyoruz vede ne yazıkki hepimizde sözde
    nufusunun % 90 nı müslüman diye geçiniyoruz....
    bacılarımız özyurdunda gariplerrr özgürce giyinemiyorlar ,özgürce okuyamıyorlar
    malesef ki ufakta ılsa bir ışık doğmuşdu.. sanırım oda söndüüü
    benim bu nacizane fikrim katılan olur katılmayan olur
    saygı duyarımmm ama bu düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim hepsi bu kadarrr..

saygı ve sevgilerimle..

2. MeseleMM tam olarak katılamayacağım bu görüşüne
    bence müslümanlık insanların beyninde, kalbinde olmalı,
    Bence bayanlar istediği gibi giyinebiliyorlar, kimse yolda yürürken onlara sen neden başını örttün, neden bu pardesüyü giydin,
    yada bu siyah çarşafla dışarı çıkamazsın demiyor bu konuda katılmayacağım sana başörtülü kardeşlerimiz, istediği gibi giyinmekte serbestler...
    Okulda başörtüsü konusunda ise haklısın bence yersiz bir kuraldı, değişmesi gerekiyordu
    Başı açık bir kız öğrenci nasıl istediği zaman mini etek giyip, askılı bluz giyip, hatta giyinmeyi unutmuş dedirtecek kadar açık giyinip istediği okula rahatça girebiliyorsa başı kapalı olan kız öğrencilerde özgürce eğitimine devam edebilmeli aksi taktirde insan hak ve özgürlüğünün kısıtlandığını düşünenlerdenim

3. teşekkürler hazan tüm yazdıklarına canı gönülden katılıyorum :f84:
    herkes istediği gibi giyinebilir aşırıya kaçılmadığı sürece bu neden bu kadar sorun haline getiriliyor çözemedim yıllardır. kimse kimseyi yargılıyamaz neden açıksın neden kapalısın diye sonu olmayan bi tartışma :(

fikirlerinize saygı duyuyorum meselem bizlerle paylaştığınız için teşekkürler :f9:

4. Hazana bende katılıyorum benim kıyafetime nasıl kimsenin karışmasını istemediğim gibi bende başkasının kıyafetine karışamam takii sınırları zormlamalarına kadar kapalılığında bir orantısı açıklığında bir orantısı olduğuna inanıyorum mine eteğe ip askıya karşı olduğum kadar yüzün ellerin görünmemesinede karşıyım bu da benim fikrim

5. öncelikle ben islam dinini sadece başörtüden ibaretmiş gibi gösteren zihniyete karşıyım.Elin adamı uzaya çıkıyor bizler hala başörtüsü ile uğraşıyoruz.kimsenin okuma hakkı elinden alınmamalı diye düşünüyorum bu konuda sana yürekten katılıyorum meselemm.Üniversiteye nasıl mini etek ve askılı bluzla gidiliyorsa başı bağlı olan kızlarımızında okuma hakkı elinden alınmamalı.Ancak bu üniversite ile sınırlı kalmalı.Özel yaşantıda zaten kimsenin kıyafetine kimse karışmıyor.

6. öncelikle ben islam dinini sadece başörtüden ibaretmiş gibi gösteren zihniyete karşıyım.Elin adamı uzaya çıkıyor bizler hala başörtüsü ile uğraşıyoruz.kimsenin okuma hakkı elinden alınmamalı diye düşünüyorum bu konuda sana yürekten katılıyorum meselemm.Üniversiteye nasıl mini etek ve askılı bluzla gidiliyorsa başı bağlı olan kızlarımızında okuma hakkı elinden alınmamalı.Ancak bu üniversite ile sınırlı kalmalı.Özel yaşantıda zaten kimsenin kıyafetine kimse karışmıyor.

evet ablama ve diğer üyelerin görüşleri ile benim görüşlerime tecüman olmussun tesekkürler meselem
    saygılarımla...