Uykusuzluk Çekiyorsanız Mutlaka Okuyun

'Sağlık bilgisi' forumunda Yasemin tarafından 26 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

  1. Uykusuzluk rahat uyuyan kişilerin anlayamayacağı kadar büyük bir sorundur.Uyuyamayan kişilerin tüm düzeni bozulur ve günlük yaşantılarında eski verimi duruma gelirler.Eğer ki sizde uykusuzluk çekiyorsanız, gözlerinizi kapatıp koyun saymanıza hiç gerek olmadığını bilmelisiniz.

    Beslenmenze dikkat ederek uykusuzluluk problemini aşabilirsiniz bazı besinleri ve içecekleri tüketmek daha rahat uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır bu besinlerin neler olduğunu öğrenmeniz yeterli olacaktır.

    [​IMG]

    Rahat bir uyku uyumak istiyorsanız işte sizlere beslnme önerilerimiz;Süt içmenin uykusuzluk probleminiz için ne kadar iyi bir seçim olacağını bilemezsiniz. Yıllar boyu annenizin uyku öncesi size süt getirmesinin bir sebebi olduğunu anlayacaksınız.Süt ve süt ürünleri içerdikleri triptofan isimli aminoasit sayesinde uykuya daha kolay dalmanızı sağladığını unutmamalısınız. Triptofandan zengin diğer besinler ise kuruyemişler, muz ve bal tüketerek de daha rahat uykuya dalabilirsiniz.Ayrıca Karbonhidratlı yiyecekler, süt ürünlerinde bulunan triptofanın uyku süresince kanda maksimum düzeyde kalmasına yardımcı oluyor.
     
Yükleniyor...
- Uykusuzluk Çekiyorsanız Mutlaka Forum Tarih
Uykusuzluk Çekiyormusunuz? Sağlık bilgisi 9 Temmuz 2013
Uykusuzluk İçin Okunan Dualar Dualar ve Faziletleri 25 Şubat 2013
Hamilelik Belirtileri Uykusuzluk Bebek Bakımı 18 Ağustos 2012
Gebelikte Uykusuzluk Tedavisi Bebek Bakımı 26 Haziran 2012