Uyku Cildi Güzelleştirir mi?

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 25 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Uyku cildi güzelleştirirmi yoksa tam tersine cildi güzelleştirmek yerine yorgun bitkin kötü bir cilt görünümü mü kazandırıyor.Ben az uyumanın cildi yıprattığını düşünenlerdenim çünkü az uyuyan biri olarak nedense cildimizi hep yorgun hissediyorum yada öyle görüyorum bilmiyorum çok uyuyamadığım için olsa gerek :(

Son günlerde yapıaln bir araştırmanın sonucunu sizlerle paylaşmak istiyorum özellikle çok uyuyan kadınlar sevinebilirsiniz uyku cidinizi güzelleştiriyor.Bilim adamlarının araştırmasına göre bazı testlerden sonra uyku kalitesi belirlenen kadınlardan iyi uyuyamayanların cildinde, kırışıklık, renk düzensizliği ve esneklikte azalma gibi derinin yaşlanması belirtilerine daha fazla rastlandı.

Ayrıca şunuda eklemek istiyorum özellikle biz kadınlar için oldukça mühim olan cilt güzelliğimizin yanısıra iyi bir uyuku uyuyan kadınların cildinin zararlı güneş ışınlarına maruz kaldıktan sonra bile daha çabuk toparlandığı görülmüş.Araştırmada ayrıca, iyi uyuyan kadınların diğerlerden daha çekici hissediyorlar.