Üstün Başarı Bursu için gerekli evraklar

'Bilgi Rehberi' forumunda Elfida tarafından 25 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. TEV üstün başarı bursu için istenen evraklar
    üstün başarı bursu için gereken belgeler

• TEV Üstün Başarı Bursu Müracaat Formu” (TEV web sitesinden doldurulup, çıktısı alınacaktır.)
    • Okul hayatı dışındaki en büyük başarınızı/başarılarınızı anlatacağınız en fazla 1 sayfalık yazı.
    • 2 adet referans mektubu (Öğretmenlerinden, öğretim üyelerinden veya aile dışından istediği birinden)
    • TC Kimlik nolu Nüfus Cüzdanının muhtarlıktan veya noterden onaylı örneği.
    • Ailenin gelir durumunu gösteren belgeler (İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap extresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise SGK’dan aile reisi adına gelirsizlik belgesi.)

Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar:

LYS Sonuç Belgesinin internet çıktısı veya fotokopisi, (puan türlerine göre puanlarını, Türkiye genelindeki başarı sırasını gösteren belge), yerleştiği yüksek öğretim kurumunu gösteren ÖSYS Yerleştirme Sonuç belgesinin internet çıktısı veya fotokopisi (Yerleştiği Yükseköğretim Kurumunu gösteren belge), lise diplomasının ilgili okuldan veya noterden onaylı örneği veya diploma notunu gösterir okuldan onaylı mezuniyet çıkış belgesi.

Ara sınıflarda öğrenim görenler:

Öğretim kurumunca onaylanmış, öğrenim süresince alınan dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren not dökümü belgesi (transkript),
    Üniversiteye girilen yıl puan türüne göre LYS’de (ÖSS’de) ilk 2000’e girdiğini gösterir LYS (ÖSS) sonuç belgesinin internet çıktısı,