USB Diskler Adeta Virüs Saçıyor

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 7 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. USB Diskler Adeta Virüs Saçıyor


  Eset firmasının sunmuş olduğu bilgisayarlara yönelik Tehdit Raporu’na göre Ekim ayı içerisinde, USB – Flash Disk gibi taşınabilir veri cihazlarından yayılan virüsler, hem dünya çapında hem de Türkiye’de en çok tespit edilen tehlike oldu. USB disklerin pratik, ufak ve elinizde her yere götürebilmenizden dolayı olayın yayılmasıda bir o kadar kolay oluyor.

  Firmanın üst düzey çalışanları, Türkiye’de Kurban Bayramı dolayısıyla seyahatlerin sıklaşmasından dolayı USB disk kullanımına çok önem verilmesi konusunda uyarılarda bulunuyor. Çalışanlar, sistem güncelleştirmelerinin otomatik olmasını, “otomatik çalıştır” özelliğinin kapalı olmasını ve de güncel ve güvenebileceğiniz bir antivirüs programı kullanmanız konusunda uyarıyor.

  NOD32 yazılımının üreticisi olan ESET firmasının raporuna göre Ekim ayının, dünyada en çok tespit edilen tehlikesi %6 oranı ile “INF/Autorun” sınıfı virüsler oldu. Tüm dünyadaki kullanıcılar gibi Türkiye’dede aynı sorun mevcut. Ülkemizde bu virüslerin yayılma oranıda %5.87 olarak belirlendi.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Haziran 2013
Yükleniyor...
- Diskler Adeta Virüs Forum Tarih
Sata harddisklere nasıl format atılır Sorun Cevaplayalım 21 Ağustos 2011
FAT Diskleri NTFS ye Dönüştürmek Teknik Yardım 21 Ekim 2010
Sabit Disklerin Atası Bunları biliyormusunuz 20 Mart 2010
Tek hareketle tüm diskleri görmek Teknik Yardım 12 Kasım 2008