ünüversite sınavına girmeden özel ünüversiteye gidebilirmiyim

'Ders çalışıyorum' forumunda Misafir tarafından 6 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. ünüversite sınavına girmeden özel ünüversiteye gidebilirmiyim

2. Cevap: ünüversite sınavına girmeden özel ünüversiteye gidebilirmiyim

Evet yurtdışındaki üniversitelerde okuyabilirsin... örneğin;

KHARKOV KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
    GİBİ ULUSLAR ARASI DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE OKUMAK AYRICALIKTIR.
    Yıllık herşey dahil 5500 $ dan başlayan fiyatlarla Ukrayna Kharkov’da üniversite eğitimi alabilirsiniz. Y.Ö.K’ün tanıdığı ,için denklik alabileceğiniz, Kharkovdaki üniversitelerde, üstelik sadece ÖSS ye girmiş olmanız yeterli. İlk yıl hazırlık eğitiminin ardından dilediğiniz üniversitede, istediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz.
    Ukrayna Kharkov üniversiteleri yurtdışı eğitim alternatifleri arasında en ekonomik seçenektir. Eğitim, konaklama, yaşam maliyetleri, ailelerin rahatlıkla karşılayabilecekleri seviyede olup, Türkiye'deki üniversitelerden daha ucuza eğitim alabilirsiniz. Kharkov’daki üniversiteler Avrupa birliği üniversitelerince denk kabul edilmekte ve eğitim kaliteleri dünyaca kabul görmektedir. Dilerseniz YÖK denklik sınavına girerek diplomanızın denkliğini de almanız mümkün!

Üniversite yıllık ücreti 1200 - 1750 $
    Yurt yıllık fiyatı 150 - 550 $
    Yemek yıllık fiyatı 500 - 850 $
    Uçak gidiş dönüş bed 400 - 500 $
    Metro, telefon kartı 150 - 250 $
    Hizmet giderleri 3100 - 3100 $
    Toplam ortalama 5500 - 7000 $

Fakat buradaki üniversitelerde bulunan bölümlerle denkliğine bakmanız gerek yoksa mezun olduktan sonra çalışma imkanınız olmayabilir...