Ünsal Oskay Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 2 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ünsal Oskay Kimdir  Ünsal Oskay Kimdir Fotoğrafları

  Prof. Ünsal Oskay 1939, Şanlıurfa'da doğdu Türk sosyolog, iletişim bilimcisi ve çevirmendir.
  Üniversite eğitimini 1963'te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi kısaca Mülkiye'de tamamlayan Oskay, daha sonra 67-68 yıllarında ABD'de yüksek lisans-konuk öğrenci olarak iletişim üzerine eğitim aldı.

  Daha sonraki çalışmalarında gelişkin bir Marksist söylem oturtmaya çalışan Oskay, Frankfurt Okulu'nun popüler kültür konusundaki çalışmalarının Türkiye'de tanınmasına yazıları ve çevirileriyle büyük katkıda bulunmuştur.

  Siyasetbilimi, iletişim teorileri, sosyoloji, estetik ve sosyal teori konularında çok sayıda eserin Türkçe'ye çevrilmesini sağladı. 80'lı yıllardan itibaren İstanbul ve Marmara Basın yayın Yüksekokulu'unda dersler verdi. 90'lı yıllarda Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölüm başkanlığını ve 1998-2001 arasında İletişim Fakültesi dekanlığını yaptı. 2002 yılında Marmara Üniversite'sinden emekliye ayrıldıktan sonra Kültür Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi gibi özel üniversitelerde öğretim üyeliği yaptı ve idari görevlerde bulundu.Ünsal Oskay 70 yaşında İstanbul'da öldü.

  Ünsal Oskay Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

   
Yükleniyor...
- Ünsal Oskay Kimdir Forum Tarih
Tuba Ünsal’dan Selülit Formülü Kadınca 19 Mayıs 2016
Tuba Ünsal'ın Bebeğinin Cinsiyeti Medya Bölümü 7 Temmuz 2013
Tuba Ünsal ile Mirgün Cabas Evlendi Magazin haberleri 31 Mayıs 2013
Tuba Ünsal Neden Şok Oldu Medya Bölümü 28 Ocak 2013