Ünlü Düşünürlerin Söylediği Özlü Sözler 2011

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Ezlem tarafından 18 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. Ezlem

Ezlem Üye

Düşünürlerin sözleri
    Ünlü Düşünürlerden Özlü Sözler
    Düşünürlerin güzel sözleri

♥ Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez Pestalozzi

♥ Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla Oscar Wilde

♥ Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür JHarris

♥ Bir insanın akıllı olmasına birşey dediğimiz yok Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın Eflatun

♥ Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, Söyleyeyim: ANNEM'dir Abraham LINCOLN

♥ İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez Harriet Tubman

♥ Doğuştan sahip olduklarınızla yaşamayı öğrenmek bir süreç, bir katılım, yani yaşamınızın yoğrulmasıdır Diane Wakoski

♥ Herşey aynı nefesten alır: Hayvanlar, insanlar, ağaçlar Hayvanlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm hayvanlar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür Kızılderili Reisi Seattle

♥ Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir Bunu herkes yapar Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur William Bolith

♥ Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar John Steinbeck

♥ Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla Oscar Wilde

♥ Sevilmek umuduyla sevmek insanidirFakat sevmek için sevmek, meleklere özgüdür Alphonse de Lamartin

♥ Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir Bertnard Russel