üniversiteli olmak

'Güncel Bilgiler' forumunda €rwA tarafından 11 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. arkadaslar sizce üniversiteli olmak ne demek?hayatınızda üniversite neleri degiştirdi ve geliştirdi? öncesini ve sonrasını paylaşırmısınız?tşkler şimdiden;)

alemşah bunu beğendi.

2. Cevap: üniversiteli olmak

Bence üniversitenin hayatı değiştireceğini düşünmek ve buna şartlanmak tamamen yanlış.
    İnsan idealleri doğrultusunda ilerler hayallerine ulaşmaya çalışır. Üniversiteli olmak, idealindeki okulda okumak herşeyden önce kendine güven sağlar ve kendine güvenen insan zaten başarmıştır en zoru.
    Sadece okumuş olmak için okumak, istemediği bir üniversiteyi sırf açıkta kalmamak adına bitirmeye çalışmak bence sadece zaman kaybı.
    Benim hayatımda neler değişti bi bakalım. Üniversiteyi bitirdim evlendim, anne oldum çalışmadım çünkü açıkta kalmamak adına okumak durumunda kaldım. Ama şimdi hedeflerim doğrultusunda tekrar okuyorum. Bu önce kendime güven sonrada hayallerim peşinde koşmama yardım edecek diye ümit ediyorum.

€rwA bunu beğendi.
  3. italyan

italyan Yasaklı

Cevap: üniversiteli olmak

Tercih yaptık inş antalya akdeniz ..eminm ama

€rwA bunu beğendi.

4. Cevap: üniversiteli olmak

bence üniversiteye kafayı takarsan üniversiteden başka hiç birşey yapamazsın biraz sağa sola bakmak lazım üniversiteyle beraber normal hayatıda yürütmek lazım bence böyle:f40:

€rwA bunu beğendi.

5. Cevap: üniversiteli olmak

ünüversteli olmak sabırlı olmaktır biraz...
    ünüversteli olmak aza kanaat etmek ve az ile geçinmeyi bilmektir biraz..
    ünüversteli olmak çıkgınca yaşamak ve özgür olmaktır..:f40:

€rwA bunu beğendi.

6. Cevap: üniversiteli olmak

arkadaslar hepinize teşekkürler görüşlerinide belirtmeyen arkadaslarımdanda rica ediyorum bu konuda bi kaç cümleyi benden esirgemeyin hazan çok yardımcı oldun çok saol

7. Cevap: üniversiteli olmak

Üniversiteli olmak ;

Ailenden ayrı ,tek başına yaşamaya alışmaktır,
    Yeni gittiğin şehre alışmaktır,
    Güzel ülkemin farklı yerlerinden gelen farklı insanlarla,farklı inaçlarla ve fikirlerle tanışmaktır.
    Üniversiteli olmak ;
    Ailenin gönderdiği parayla geçinmeye çalışmak,
    Burs çıksın diye dua etmektir,
    Üniversite harcı ödemektir,
    Evde ya da yurtta yemek yemekten sıkılıp dışarda yemek yemek ama ne yemek istersen azından istemektir (Usta bize az kuru az pilav )
    Öğrencisiniz diye kimsenin size ev kiralamak istememesidir.

€rwA bunu beğendi.

8. Cevap: üniversiteli olmak

tşkler pardus:) biraz daha yardım istiyorum...

9. Cevap: üniversiteli olmak

Üniversiteye hazırlanan yada kazanan yada mezun olmak üzere olan herkese şunu söylemek istiyorum. Büyük beklentiler içerisinde olmayın.Hedefleriniz büyük olsa dahi beklentileriniz büyük olmasın.Eline silah tutuşturulan bir adama hedef göstermeden ateş etmesini söylerseniz, her şeyi vurabilir, sizi bile!! O yüzden bir hedef belirleyin ve durmadan oraya ateş edin.

€rwA bunu beğendi.

10. Cevap: üniversiteli olmak

üniversiteye yenı başladım ama ;
    üniversitelı olmak hayatı bıraz daha tanımak ve ona alısmaya calısmak.alışırken hep kendınden biseyler vermek.sıkıntı çekmek,özlemek.ilerde vatana,mıllete ve aılene yararlı olmak için;çalışmak,çabalamak,didinmek.kımıne göre özgürlük kımıne göre sorumluluk veya tek kurtulus yolu. ınsanların yaşadıklarına hayatlarına bağlı üniv.olmaktan ne anladıkları.;)

11. Cevap: üniversiteli olmak

tek kelimeyle hayatın çok zor olduğunu anlıyorsun
    bende yeni başladım ama eskiden harcadığım parayı düşünmezdim:(

12. Cevap: üniversiteli olmak

üniversitelii olmak benim yaşımdaki arkadaşların cogunun hayalı cunku ne forma war nede telefon yasak dıe ortada dolasan hocalar...ama buyudukcede keske kuculsek dedıgımız zamanlar oluo...in. unıversıtede keske kelımesını kullanmaıız...

13. Cevap: üniversiteli olmak

bence üniversiteli olmak ilk zamanlarda yeni bir sayfadır. geçmişte yanlış olan ne varsa onu düzelte bilmek için bir fırsattır ve ne kadar çabalarsan çabala insanın kendini kolay kolay değiştiremeyeceğini görmektir. özgürlüktür kısıtlamalar nedeniyle yapamadığın şeyleri yapabileceğin yerdir. arkadaş ortamın çoksa hem eğlenceli hem yorucudur. arkadaş ortamın yoksa derslerine bolca vakit ayırabileceğin bir yerdir. hayatın da denemek istediğin bir çok şeyi deneye bileceğin bir yerdir. mesela kalkın gidiyoruz başka şehire denildiğinde yola çıkabiliyorsun. ve insan sarraflığı. artk insanlara nasıl yaklasacağını sana hangi insanın uygun hangi insanın uygun olmadığını çözdüğün yerdir. maymunun gözünün açıldığı yerdir bir manada. bilmediğin bir çok şeyi öğrenirsin. derslere geince üni de ders öğretilmez sen öğrenirsin hocalar sadece nasıl öğrene bileceğin konusunda yol gösterir ve seni sınar. ve geneldede hakettiğin notu almazsın üni de hele birde hoca sana takıksa..