Ümm-ül Hayr Bint-i Sahr (ra) kimdir hayatı

'İslami Bilgiler' forumunda Wish tarafından 8 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. Ümm-ül Hayr Bint-i Sahr (ra)ın hayatı, Ümm-ül Hayr Bint-i Sahr (ra) kimdir, Ümm-ül Hayr Bint-i Sahr (ra) hayatı hakkında bilgi,Kadın sahabeler Ümm-ül Hayr Bint-i Sahr (ra)

  İsmi belli değildir. Künyesi Ümm-ül hayr'dır. Hz.Ebubekir'in (r.a ) annesidir. Ebu Kuhafe ile evlenmiştir.

  Hazret-i Ebubekir r.a., kafirleri açıktan açığa İslam’a davet ettiği ilg günlerden birinde kafirler üzerine saldırdılar, dövdüler ve bayılttılar. Kendilerine geldiklerinde:


  - Resulullah s.a.v nasıl?  O zaman babası Ebu Kuhafe ve bütün aile efradı kendisine bu işten vazgeçmesi yönünde bir çok söz söylediler.. Nihayet Zatı Saadetleri ken*dileri teşrif ettiler. Hazret-i Ebu Bekir'in alnından öptüler. Bunu gören annesinin gözleri doldu. İçini anne*lik muhabbeti kapladı. Hazret-i Ebu Bekir de annesine işaret ederek:

  - Ya Resulallah işte bu benim annemdir. Allah Te*ala size bereket ihsan kılsın, dua buyurun da benim an*nem İslam yolunu tutsun. Kendisini İslam yoluna davet edin, olur ki sizin ne*fesinizin bereketiyle y la gelip, de cehennem ateşinden kurtula, diye arz etti:

  Zatı Saadetleri dua ettiler, Hak Tealanın kudreti ile hemen küfrün ve dalaletin karanlığından kurtulup, İslamın nuru ile aydınlandı ve hak ve hakikate yanaşıp, Müslüman oldu.

  Hazret-i Ebu Bekir'in babası Ebu Kuhafe'nin vefa*tından önce vefat etmiştir.
   
Yükleniyor...
- Ümm Hayr Bint Forum Tarih
Ümmet ne demek kısaca Türkçe Sözlük 17 Mart 2015
Allahümme salli ala ruhi seyyidina muhammedin fil ervah fazileti Dualar ve Faziletleri 6 Aralık 2014
Allahümme salli ala ruhi seyyidina muhammedin fil ervah anlamı Dualar ve Faziletleri 6 Aralık 2014
Sofra Duası Elhamdülillah Sümme ve Sümme Dualar ve Faziletleri 28 Şubat 2013