uluslararası lojistik

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Misafir tarafından 19 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. merhaba. ben lise son öğrencisiyim ve üniversite sınavına giricem yalnız bölüm onusunda kararsız kaldım eskiden uluslararası ilişkiler istiyodum şimdiyse uluslararası lojistik kafama daha yattı. ancak şöyle bişey var uluslararası lojistik gördüğüm kadarıyla sadece özel üni. lerde var sizce ulslararası ilişkilermi uluslararası lojistikmi ? %50 burslu bi şekilde istanbul beykent üni. sinde uluslararsı lojistik okuma fikri var kafamda uluslararası ilşkiler okursam dışarıya gidicem. uluslararası lojistik in önü daha açık ve iş bulma imkanları daha yüksekmiş bu konuda beni biraz aydınlatırsanız teşekkür ederim biraz bilgi almak istiyorum 2 bölüm hakkındada. şimdiden teşekkürler

2. Cevap: uluslararası lojistik

Uluslararası lojistik bölümü:

Dünyanın ve ülkemizin yıldızı parlayan ve hızla gelişen sektörü Lojistik, Türkiye'nin coğrafik avantajları nedeniyle önemli bir istihdam ve ulusal gelir kaynağı olabilecek bir sektör konumundadır. Önemli olan doğru kararları doğru zamanlarda almaktır. Bunun için de her konuda olduğu gibi lojistik alanda da bilimsel temellere inilmek durumundadır.
    Lojistik Profesyonellerine, temel olarak;

İşletme
    Lojistik
    Yönetim

bilgi ve becerilerinin kazandırılması gerekmektedir. Ayrıca;

Süreçlerle Yönetim,
    Stratejik ve Analitik Düşünme,
    Planlı Çalışma ve Takipçilik,
    Müşteri Odaklılık,
    Kendi Kendine Öğrenme,
    Kendini Sürekli Geliştirme,
    Bilgi Teknolojilerini Kullanma,
    Yabancı Dil,
    İletişim ve Takım Çalışması,

gerekli olan niteliklerdir.
    Bölüm öğrenim ve eğitimi bu ölçütlere uygun bir biçimde tasarlanmış olup, aynı şekilde uygulanmaktadır.