Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

'Zaman Tüneli' forumunda Pardus tarafından 20 Mart 2011 tarihinde açılan konu

?

Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

Bu anket 27 Mart 2011 tarihinde kapatılmış.
  1. Evet Kurulmalı

38.5%
  2. Hayır Kurulmamalı

53.8%
  3. Kararsızım

7.7%
  4. Diğer....

0 oy
    0.0%

1. [​IMG]

Bildiğiniz gibi yakın zamanda ülkemize bir nükleer santral kurulması planlanıyor.
    Ülkelerin gelişebilmek için enerjiye ihtiyaçları var.Ve ülkelerinde bu enerji konusunda bağımsız olmaları bir şart aksi halde dışarıya bağımlı olunması kaçınılmaz.
    Türkiye enerji üretimi konusunda bugüne kadar termik ve hidro elektrik santrallerinden faydalanıyordu.Bu tarz santraller ise pek te çevreci değillerdi.
    Bu tür enerji üretimlerinin dışında ise çevreci enerji üretimleri de mevcut.Örneğin güneş veya rüzgar enerjisi gibi.Ancak maalesef hiç biri nükleer enerjinin ürettiği enerjinin yanından bile geçemiyor.
    Ülkemizin bir şekilde bu enerjiye ihtiyacı var ancaaaaak nükleer enerji çok hassas bir konu.Neden mi ?

1986 Çernobil ve 2011 Japonya göz önüne alındığında gözardı edilebilir.Nükleer enerji ile size yıllarca yetecek enerji üretebilirsiniz ancak bir hata ya da bir deprem bir bölgeyi yaşanmaz kılabilir.Radyasyonun canlılara ne yaptığını araştırıp görmek mümkün.

Bütün bunlardan sonra sizlere soruyoruz.

ÜLKEMİZDE NÜKLEER SANTRAL KURULMALI MI ?

2. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

herkez kurmus sununu düsünen kahraman olamaz diyorlar.

3. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

Buna ben karar veremem referandum yapar görürüz. :f30: :f30:
    Biz henüz depreme dayanıklı bir bina yapamazken bir nükleer santral kurma fikri fazlasıyla ürkütüyor beni. Aslında konuşmaya bile gerek yok bir Marmara depremini ve sonuçlarını inceleyelim. Birde Japonya depremini. Biz 45 saniyede yerle bir olurken, binlerce kayıp verirken, Japonya 8.9 karşısında dimdik ayakta durdu. (Tsunami olmasaydı)
    Şimdi fay hattı üzerinde yaşayan bir ülke olarak Nükleer santral fikrine hayır demekten başka çarem yok.

4. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

Hayır kurulmamalı desem de kararsızım aslında...Enerji konusunda bağımsız olmak ve bölgede bir güç olmak için gerekli ama çok ta tehlikeli...Allah sonumuzu hayır etsin..

5. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

tabiki kurulsun.:f63:

6. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

Allah korusun bir tehlike anında kamikaze olarak seni yollarız Disco haberin olsun :f40: :f30:

7. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

neden tehlike olsunki sanki evimizdeki tehlike çok mu az?

8. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

Ben kararsızım bu konuda enerji konusunda türkiyeye ciddi avantaj sağlıyacağı tartışılamaz..Fakat türkiyenin böyle bir alt yapıya sahip olup olmadığı tartışılırki..bence henüz hazır değil..:f19:

Üffff bilmiyorum pardus bir daki sefere kolay yerden sor..:f20:

9. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

Hazanımın gerekçeli kararına bende katılıyorum ve Hayır kesinlikle kurulmamalı diyorum...

10. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

Becede kurulmasın..

11. Jetix

Jetix Yasaklı

Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

Kurulsun

12. Cevap: Ülkemizde Nükleer Santral Kurulmalı mı ?

bence turkıye kesnlkle hazır deıll...