Ülkemizde Koruma Altına Alınan Ağaçlar

'Güncel Bilgiler' forumunda Violet tarafından 9 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Ülkemizde Koruma Altına Alınan Ağaçlar,

  Sivas'ın Koyulhisar İlçesine Bağlı Eğriçimen Yaylasında, Vatandaşlar Tarafından Çıra Oluşması İçin Kesilen Çam Ağaçları Koruma Altına Alındı

  Sivas'ın Koyulhisar ilçesine bağlı Eğriçimen Yaylasında, vatandaşlar tarafından çıra oluşması için kesilen çam ağaçları koruma altına alındı.

  İlçeye 17 kilometre uzaklıkta etrafı çam ağaçlarıyla çevrili, doğal güzelliğiyle göz kamaştıran Eğriçimen Yaylasındaki çam ağaçlarının bir bölümünün çıra oluşması için gövdelerinden kesildiği görüldü.

  Bunun üzerine çam ağaçlarının korunması için, Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler harekete geçti.

  Ekipler, gövdesi kesilen çamları tespit ederek, ağaçların kurtarılması için çevresini çelik tel örgülerle koruma altına aldı.

  Bölge sakinlerinden Özkan Fırat, ağaçların çıra oluşması için baltalarla gövdelerinin bir kısmının kesildiğini, daha sonra kesilen bölgenin zamanla çıra haline geldiğini ve bu çıranın da kesilerek satıldığını veya sobalarda yakılmak üzere kullanıldığını anlattı.

  Bu durumun ağaçları zamanla kuruttuğunu ve doğaya zarar verdiğini belirten Fırat, yetkililerin böyle bir çözüm yolu bulmasının çok güzel olduğunu söyledi
   
Yükleniyor...
- Ülkemizde Koruma Altına Forum Tarih
Ülkemizde Çevre Temizliği Ve Korumasıyla İlgili Hangi Kurumlar Vardır Etüt Merkezi 7 Nisan 2011
Ülkemizde Bulunan Önemli Camiler Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Ülkemizde Pazar Yeri Turizmi Türkiye ile ilgili 12 Nisan 2016
Kadına Şiddetin Ülkemizde ki Boyutu Zaman Tüneli 12 Nisan 2016