Uçurtma avcısının özeti Kısa

'Kısa Bilgiler' forumunda Demet tarafından 2 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  uçurtma avcısının özeti Kısa

  Emir ve Hasan aynı evde büyüyen iki çocuktur. Kardeş gibi büyümüşlerdir ancak aralarında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Emir yaşadıkları semtin en zengin bir işadamının, Hasan ise yanlarında çalışan hizmetkarın oğludur. Hasan başarılı, terbiyeli ve ahlaklı olmasına rağmen semtte sevilmeyen bir azınlığa mensuptur. Bu azınlık Hazaralardır.

  Bölgede düzenlenen uçurtma yarışmasında Hasan Hazaralara düşman olan kendisinden yaşça büyük çocukların tecavüzüne uğrar. Emir ise saklandığı yerden olaya şahit olur ancak müdahale etmez. Hasan yaşadığı olayı kimseye anlatamaz içine atar.

  Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip Californiaya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasanın hatırasından kopamaz. Emir bir gün Hasan'dan haber alır ve onu kurtarmak, geçmişte yaptığı hatayı yeniden yapmamak için ülkesine geri döner. Ama Hasan ölmüştür. Geride bir çocuk ve bir eş bırakan Hasanın emanetlerini bulmak ve yardım etmek için bir mücadeleye girer.

  Bu sırada öğrendiği acı gerçek Emir'i derinden etkiler.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Mart 2015
Yükleniyor...
- Uçurtma avcısının özeti Forum Tarih
Alaçatı Uçurtma Festivali 2014 Medya Bölümü 17 Mayıs 2016
Uçurtma Avcısı Kitabı Özeti Ve Yazarı Kitap özetleri 18 Temmuz 2013
Uçurtma Avcısı Kitap Yazarı Kitap özetleri 17 Temmuz 2013
Uçurtma Avcısı Kitap Özeti Kitap özetleri 17 Temmuz 2013