Twitter'da özel mesaj atmak

'Sosyal Medya' forumunda Yasemin tarafından 15 Mart 2014 tarihinde açılan konu

 1. Twitter'da özel mesaj nasıl atılır?

  Twitter 'da bir arkadaşınıza özel mesaj atmak istiyorsunuz ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz bunu yapmak sandığınız kadar zor değil arkadaşlar.Twitter'dan özel mesaj atabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  twitter-özel-mesaj.

  Twitter'da istediğim kişiye mesaj gönderebilir miyim sorusunun yanıtı şöyle;
  Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Twitter'da sadece sizi takip eden kişilere mesaj gönderebilirsiniz. Eğer birbirinizi karşılıklı takip ediyorsanız karşılıklı mesajlaşabilirsiniz. Dolayısıyla bir kişiyi takip etseniz bile o kişi sizi takip etmiyorsa ona mesaj gönderemezsiniz.

  Twitter'dan sizi takip edenlere mesaj göndermek için bir kaç yöntem bulunuyor. Bunlardan birincisi kullanıcının profiline girip ekranda görünen kısımdan minik adam işaretine tıklayıp açılan seçeneklerden direkt mesaj gönder seçeneğine tıklamaktır.Eğer mesaj gönder seçeneği yoksa o kişinin sizi takip edip etmediğine dikkat ediniz. Eğer takip ediyorsa seni takip ediyor yazıyordur profilinde.Diğer mesaj gönderme seçeneğiyse sağ üstte makaraya benzer simgeye tıklayıp direkt mesaj gönder" seçeneğine tıklayıp mesaj göndermek istediğiniz kişinin ismini yazmaya başlamaktır, yazmaya başlayınca zaten ismi çıkacaktır. Eğer ismi çıkmazsa demek ki sizi takip etmiyordur yani mesaj gönderemezsiniz.
   
Yükleniyor...
- Twitter'da özel mesaj Forum Tarih
Twitter'da Özel Mesaj DM Nasıl Gönderilir Sosyal Medya 3 Ağustos 2013
Twitter'da Direkt Mesaj Nedir? Sosyal Medya 18 Mart 2014
Twitter'da aşk sözleri Karışık Sözler 4 Mart 2014
Twitter'da Unfollow Yapmak Sosyal Medya 10 Kasım 2013