Twittera Facebook Arkadaşları Ekleme

'Sosyal Medya' forumunda Merve tarafından 16 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. Facebook Arkadaşlarını Twittera Ekleme

Twittera Facebook Arkadaşları Nasıl Eklenir

- Bir yahoo email adresi alın. Tarayıcınızın adres çubuğuna “mail.yahoo.com” yazın ve enter tuşuna basın.

- Sayfanın sağ alt köşesindeki “Create New Account” tuşuna basın.

- Gelen formda gerekli yerleri doldurun. Örneğin adınız, istediğiniz mail adresi vs ve en sondaki doğrulama kodunu girip “Create My Account” butonuna basarak formunuzu gönderin.

- Gelen sayfada “Continue” tuşuna basın.

- Facebook hesabınıza giriş yapın.

- Tarayıcınızın adres çubuğuna “Address.yahoo.com” yazıp enter tuşuna basın.

- Gelen sayfada facebook ikonuna tıklayın.

- Açılan pop-up pencerede “izin ver” butonuna tıklayın. Bu işlem yahoo hesabınızın facebook hesabına bağlanması için gereklidir.

- Daha sonra gelen pencerede size yahoo, kaç mail adresi aktardağını söyleyecek. Bu kısımda tamam tuşuna basmanız yeterli.

- “twitter.com”adresne giderek daha önce açtığınız twitter hesabına giriş yapın.

- “Find People” tuşuna basın ve gelen sayfadan “Find Friends” sekmesine tıklayın.

- “Find Your Contacts From” menüsü altında bulunan “Yahoo” seçeneğine tıklayın ve sorulduğunda ahoo giriş bilgilerinizi verin ve “Find Friends.” butonuna tıklayın. Facebook’tan aktardığınız mail listesi içindeolan kullanıcılar listelenecektir.

- Bunlar arasından seçim yapıp “Follow” yada “Send Request” tuşlarına basarak arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz.

Facebook arkadaşlarınızı Twitter’a aktarmış oluyorsunuz.

alıntı

2. Cevap: Twittera Facebook Arkadaşları Ekleme

Merhaba,dediklerinizi adım adım yaptım ancak kişiler bulunamıyor dedi.Ne yapmalıyım?Teşekkürler