Twitter üyeliği nasıl yapılır

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Cemal Aktaş tarafından 14 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. merhabalar .. tweetter üyesi olmak istiyorum ancak bilgisayara çok' ta vakıf olduğumu söyleyemem ,, üyelik formunu doldurmaya çalışıyorum [ keşke doldurulmuş örnek bir form olsaydı (!) ] .. adımızı yazdıktan sonraki etaplarda zorluk var ,, kullanıcı adı ? kaç harfli , büyük , küçük harflimi ? kaç harfli , sınırlama varmı ?
    şifre içinde aynı sorular geçerli ..
    e-mail adresi ( bir örnek görsek )
    hesap nasıl aktifleştirilecek ?
    ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler ...

Cemal Aktaş

2. 1. Adım:

İlk olarak yeni bir internet sayfası açalım. İnternet adres çubuğunawww.twitter.com yazalım ve “Enter” tuşuna basalım

2. Adım:

“Twitter’da yeni misin? Bugün katıl!” bölümündeki “Ad ve soyad”, “E-posta” ve “Şifre” alanları doldurduktan sonra sarı renkli “Kaydol” düğmesine tıklayalım.

3. Adım:

İkinci adımdan sonra karşımıza bir ekran çıkacaktır. Formda belirtilen yerlere bilgilerimizi girmek zorunludur. Bu nedenle atlamadan hepsini dolduruyoruz.

 “Kullanıcı Adı” bölümüne kullanıcı adımızı yazalım. Kullanıcı adını Twitter hesabımıza girerken kullanacağız. Kullanmak istediğimiz kullanıcı ada daha önce başkası tarafından alınmışsa şöyle bir uyarıyla karşılaşırız; “Bu kullanıcı adı zaten alınmış!”

Bu durumda farklı bir kullanıcı adı denememiz gerekmektedir. Ayrıca yazacağınız Kullanıcı Adı’nın uzunluğu da 15 karakteri GEÇMEMELİ. Artık sonraki basamaklara geçebiliriz.

Form doldurma işlemimizi tamamladıktan sonra formun sonundaki “Hesabımı Oluştır” düğmesine tıklayalım.

4. Adım:

Bundan sonra karşımıza çıkacak basamaklar zorunlu değildir. Twitter hesabımızı şekillendirmeye yönelik basamaklardır. Bu nedenle doldurulması isteğe bağlıdır. Bu basamakları atlayarak geçebilirsiniz.( Karşımıza çıkacak pencerelere “Sonraki” düğmesine tıklayalım.

5. Adım:

Karşımıza çık acak ilk 3 pencerede de sayfanın sağ alt tarafında”Bu Adımı Atla” düğmelerini göreceksiniz, o düğmelere tıklayıp bu 3 ekranı da geçelim. Unutmayın karşınıza 3 ayrı ekran gelecek ve “Bu Adımı Atla” düğmesini görüyorsanız onlara tıklayarak o adımları atlayınız.

6. Adım:

Yedinci adımda karşımıza çıkacak ekran Twitter hesabınızın ana sayfasıdır, yani Twitter kayıt işleminiz tamamlandı. Eğer ekranda “What’s happening?” yazıyorsa artık Twitter’dasınız demektir…

Üye olma işleminiz bittikten sonra, Email adresinize gidip Twitter’dan size gelen onay emailini de onaylamayı unutmayınız.