Twitter Kalp beğeni tuşu

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Twitter Kalp beğeni tuşu


  [​IMG]  Twitter’da daha önce kullandığımız [​IMG] yıldız simgesi yerine gelen[​IMG] “kalp” beğeni butonu, kullanıcılar tarafından beğenildi.Üzerinden yaklaşık 1 haftada geçmesine rağmen [​IMG] simgesi unutulmuşa benziyor.Twitter bu değişikliği 3 Kasım 2015’de gerçekleştirdiği bu özellikten sonra kalp simgesi favori simgesine göre 6 kat daha fazla kullanıldığı bildirildi.

  Twitter yetkililerinden alınan bilgiye göre Mobil Kullanıcıları beğeniyi, favoriden yüzde 6 daha fazla kullanıyor. Bunun nedeninide kullanıcılar Kalp işaretini daha kapsayıcı ve daha evrensel bir sembol olarak görüyor.  Bu değişikliği elbette beğenmeye kullanıcılar da oldu.Geçen hafta Twitter’da “Kalp mi, yıldız mı?” başlığıyla açılan bir çok anket sonucunda kalp simgesinin bir çok kullanıcı tarafından sevilmediği de ortaya çıktı.

  Ancak görülüyor ki, tüm bu eleştirilere rağmen Twitter kullanıcıları, ilk haftasında kalp işaretini belki yeni olmasından belki de kolay anlaşılır bulmasından dolayı yoğun bir şekilde kullanmış.
   
Yükleniyor...
- Twitter Kalp beğeni Forum Tarih
Twitter’da Kalp Yapma Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Twitter Yine Neden Açılmıyor? Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Twitter’da hesap askıya alındı ne demek Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Twitter dondurma nasıl Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016