Twitter da 1 Mayıs rekoru

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 1 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Twitter’da sabah saat 10.00 sıralarında “1 Mayıs Emek” ve “Dayanışma Günü” başlıklı “hashtag”lar, Türk twittercılar sayesinde dünya çapında en sık konuşulan konuları listeleyen ilk on sıralamasına girdi.

Twitter'ın dünya çapında konuşulan ilk on konusu arasında "First of May" adlı İngilizce tek bir hashtag da yer aldı.

İşte bazı ünlülerin Twitter da paylaştıları 1 mayıs mesajları

Nihat DOĞAN
    Cefakar, vefakar, çilekeş ve bir o kadar onurlu işçilerimizin 1 Mayıs emek bayramını tebrik eder, provokasyonsuz bir bayram kutlaması dilerim.

Cem DAVRAN
    1 Mayıs kutlu olsun. Barış olsun, adalet olsun, sevgi olsun.

Berna LAÇİN
    Demokrasi ve barış için, üretmek, hayata güzeli katmak için emek veren herkesin 1 Mayıs bayramı kutlu olsun.

Hamdi ALKAN
    Alınteri ile varolan, emeğini sofrasına ekmek olarak götüren herkesin 1 Mayıs ı kutlu olsun...

Gülben ERGEN
    Dünyanın en değerli duygusu emek. "Bayramımız Kutlu olsun."

Murat BOZ
    Bir işçi çocuğu olarak tüm işçi ve emekçilerin günü 1 Mayıs'ı kutluyorum.

Işın KARACA DOĞAN
    1 Mayıs, işçinin ve gerçek emekçilerin bayramı kutlu olsun.

Haluk LEVENT
    Program değişti bu arada, ilk kez Taksim'de olamıyorum 1 Mayıs'ta. İzmir'deki etkinliğe katılıyorum.
    Şimdiden "Yaşasın 1 Mayıs..."

BENGÜ
    1 Mayıs işçimizin emekçimizin bayramı kutlu olsun.

Hilal CEBECİ
    Bir işçi çocuğu olarak 1 Mayıs işçi ve emekçilerimizin bayramını kutluyorum gerçi bir gün değil hergün bayram yaşamalarını isterdim.

SUAVİ
    Faşizm'e Karşı Omuz Omuza!"Haydi alanlara 1 Mayıs'a!

Hadise AÇIKGÖZ
    Değerli işçilerimiz ve emekçilerimizin 1 Mayıs bayramını saygıyla kutluyorum. Bu bayram bize bir daha "emeğe saygı" duymayı hatırlatsın.

Mehmet ASLAN
    1 Mayıs "BAYRAM" dır unutmayalım.

Buse TERİM
    1 Mayıs işçinin emekçinin bayramı kutlu olsun.