Tuzla'da Yat Firmasını Su Bastı

'Haberler' forumunda Sibel tarafından 7 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Yat süren ve tamamlanmış onlarca yatın bulunduğu firmayı basan su, milyonlarca liralık zarara neden oldu.

Gece saatlerinde etkisini arttıran sağanak yağış ile birlikte İstanbul’da hayat bir çok noktada olumsuz etkilendi. Sağanak yağmur Anadolu yakasında Tuzla, Pendik ve Kurtköy’de bir çok ev ve işyerinin su basmasına neden olurken yollarda biriken su nedeni ile bazı araçlar yollarda kaldı.

Tuzla Orhanlı Adnan Menderes Bulvarı Dere Sokak üzerinde bulunan Mehmet Taylan’a ait yat üretimi ve bakımı yapan "Taylan Yatçılık" isimli firmayı sağanak yağış sonrası su bastı. 1000 metrekarelik alanı basan su milyonlarca liralık zarara neden oldu. Baskın sonrası üretim yapılan iç kısım ile beraber bahçe de sular altında kaldı. Onlarca yatın bulunduğu atölye kısmını basan su nedeni ile birçok yat zarar görürken, yat yapımında kullanılan malzemeler de kullanılmaz hale geldi.
    İşyeri sahibi Mehmet Taylan, "Ben 16 yıldır burada işyeri sahibiyim. Daha önceki belediyeye burada dere ıslahı çalışması tam olmadı, burayı su basabilir dedik ancak bundan Büyükşehir sorumlu dediler, isteselerdi yapabilirlerdi. İçeride 80 santimetre su var ve balçık olabilir bu. Yatlar zarar gördü, malzemeler kullanılamaz durumda" dedi.

2. Cevap: Tuzla'da Yat Firmasını Su Bastı

Büyük geçmiş olsun. Şehirlerimizde gerekli altyapının olmamasının ceremesini maalesef yine halk çekiyor.
    Ayrıca yağmurlar devam edeceği için okullarında tatil edildiği haberini duydum