Tutumluluk ile ilgili güzel sözler

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Yasemin tarafından 19 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. Tutumluluk ile ilgili güzel sözler kısa

Tutumluluk ile ilgili güzel sözler arıyorsanız sayfamızdaki bu güzel sözlerden yararlanabilirsiniz.

İyi kullanılan az mal, kötü kullanılan çok maldan daha ziyade dayanır. Hz.Ali ra.

Har vurup, harman savurma

Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti.

Ekmek olmayınca, yemek olmaz.

Tutumluluk, az şeyi çoğaltır; israf, çok şeyi azaltır. (Hz. Ali)

İyi kullanılan az mal, kötü kullanılan çok maldan daha ziyade dayanır. (Hz. Ali)

Zenginlik, gurbeti vatan; yoksulluk vatanı gurbet yapar. (Hz. Ali)

Allah'a yemin ederim ki, parayı aziz eden bir kimseyi Allah zelil eder. (Hasan Basri)

Ne kadar zengin olsan yiyebileceğin kadar yersin. Denize testiyi daldırsan alabileceği kadar alır, gerisi kalır. (Mevlânâ)

Gençliğini gülmekle geçiren, ihtiyarlığını ağlamakla geçirir." - Ali Fuat Başgil

Buldum bilemedim; bildim bulamadım. Parada vefa olsa elden ele dolaşırmıydı." - Ata Sözü - Paranın Namusu

Her kim kazanamazsa ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası." - M. Akif Ersoy

İki günü bir birine eşit olan zarardadır." - H.z. Muhammed

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.Hz.Mevlana

Allah'a yemin ederim ki, parayı aziz eden bir kimseyi Allah zelil eder. Hasan Basri

Tutumluluk, az şeyi çoğaltır; israf, çok şeyi azaltır. Hz.Ali ra.

İktisat eden zenginleşir, israf eden fakirleşir. Bezzar

İktisat eden, maişetçe aile belâsını çekmez. Bediüzzaman

Ne kadar zengin olsan yiyebileceğin kadar yersin Denize testiyi daldırsan alabileceği kadar alır, gerisi kalır Mevlana