Tutumlu Olmanın Yolları

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Yasemin tarafından 18 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Tutumlu Olmanın Yolları Neler

Farkına bile varmadığınız ve bir süre sonra bütçenizde açılan kocaman bir deliği kapatmak öyle zordurki.Bu nedenle bir an önce içinizde bulunan alışveriş canavarına dur demenizin zamanı gelmedimi sizce ne dersiniz?Sizde Hiç para harcamıyorum ama param nereye gidiyor anlamıyorum diyenlerdenseniz, önerilerimiz tam size göre mutlaka dikkatlice okuyun.

Özellikle metropol bir şehirde yaşıyorsanız, toplu taşıma kullanımını bir kural olarak olmasa da, etik olarak bunu mutlaka benimsemeniz gerekiyor.Tek kişi olarak bindiğiniz taksi ya da yanınızda kimse olmadan kullanmış olduğunuz arabanızla hem trafik kirliliğine yol açtığını unutmayın sakın.

Özel bir gününüz değilse dışarıda yemek yeme alışkanlığınızdan vazgeçin.Elimde para tutamıyorum diyenlerdenseniz, elinize geçen parayı hemen altına ya da dövize çevirmeyi deneyin.Çocukluğunuza geri dönerek bu alışkanlığı tekrar edinin. Geçen yıl giymiş olduğunuz montunuzun cebinde bulduğunuz parayı gördüğünüzde ne hissediyorsanız aynı şeyi hissedeceksiniz.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/tutumluolma-yollari-22798.jpg]tutumluolma-yollari-22798[/IMGALT]