Türkü Mesajları

'Güzel Sözler' forumunda Aysell tarafından 1 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. 2012 Türkü Mesajları
    Türkü Sözleri 2012

Altın Kafes idi benim durağım Dost elinde yaralandı yüreğim..

Gel Yanıma yanıma salında gel gir koluma..

A güzel dolan da gel, çevreni saran da gel..

Oy beni beni beni Keşke sevmeseydim seni

Beşparmak dağından gece ben geçtim Anadan babadan yardan vazgeçtim..
    Abacılar yokuşu saatimin gümüşü hiç çıkmıyor aklımdan o yarimin gülüşü

Derde salmadan basımı noksan etmeden işimi. Damla damla goz yasımı dokmeden gel akmadan gel. feymanı’yım kacma benden usanmadı gonul senden. Ecel tatlı canı tenden cekmeden gel cıkmadan gel.

kime kin ettinde giydin allari, yakin iken irak ettin yollari, varip gittin bir soysuza, yoldurdun sen beni sevseydin arar bulurdun, zulfunun teline baglar dururdun. madem ayrilmakti senin muradin niye beni ataslara yandirdin.

bilsen uzaklarda kimler agliyor,gelemem sevdigim felek koymuyor,gurbet eller bana dinmezken oldu gelemem sevdigim kader bagliyor, huzurum kalmadi fani dunyada yapisti canima bir kara sevda.

Yaprak gazel olmus duruyor dalda vefasız guzelden bıze ne fayda bu ayda olmazsa gelecek ayda olurum vazgecmem sevdıgım senden.

elim tutmaz gullerini dermeye dilim tutmaz hasta hâlin sormaya dort cevabin mânasini vermeye sazim duzen tutmaz tel bozuk bozuk.

bir mektup yazdirdim urfa'li kizina, zalimin kizi anam bakmaz yuzume, anam duyar ise vurur dizine

beyaz giyme toz olur,siyah giyme soz olur. gel beraber gezelim, muradimiz tez olur.

beni dertlere biraktin yuregimi nara yaktin sende mi canindan biktin benim gibi benim gibi soyle varmi benim gibi...

beni hor gorme kardesim sen altindin ben tunc muyum ayni vardan var olmusuz sen gumussun ben sac miyim...

sensiz cikip su yaylayi yaylayamam sirrin acip yad ellere soyleyemem cok gunah isledim inkar eylemem gunah bende degil sendedir sende...

serbet senin dudaginda dilinde arzumanin kaldi ince belinde sen bir guzelsin ki turkmen elinde gunah bende degil sendedir sende.

Alıntı