Türkiye'ye gelen Çin otomobiller- 2012 model JAC

'Araba Modelleri' forumunda Ezlem tarafından 17 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. 2012 Jianghuai Automobile

Çin'in en büyük 10 otomotiv firmasından biri olan JAC, Türkiye'ye yatırıma geliyor

Çin'in en büyük 10 otomobil üreticisinden biri olan Jianghuai Automobile Co. Ltd. (JAC) Türkiye'de faaliyette bulunmak istediğini açıkladı. Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada, yılda 2 milyon araç ürettikleri belirtilerek, ''küresel krizi az hasarla atlatan sayılı ülkelerden biri olan Türkiye'nin JAC'ın strateji radarına girdiği'' ifade edildi. Açıklamada Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Türkiye'deki hibrid ve elektrikli araçlar üzerine çalışmalar yapıldığını açıklaması ve Türkiye'nin önde gelen elektrikli araç üreticisi hale getirmek istendiğini açıklamasının JAC'ın Türkiye'de özellikle bu anlamda yatırım yapma isteğini güçlendirdiği belirtildi.

2. İnternette bayaha baktım, araştırdım; 2010 ve üssü modellerde China-NCAP Çarpışma testlerinde 5 yıldızı var, üst model telefonlarda yapıldığı gibi; yedek parça olarak getirip Türkiye'de bir araya getirilmesi de halkın ödeyeceği fiyatın düşmesi açısından da desteklediğim bir oluşum. İhlas Holding ile 5-6 ay önce anlaştılar, Araba ilanı olan sitelerde 1 tane gördüm ama üretim varmı bilmiyorum... Çin malı olabilir, kim ne derse desin 5 yıldızlı güvenliği var, herşey bir yana ucuz, ve hertürlü aranabilecek özelliği var... Ben bu duruma olumlu bakıyorum, tek isteğim bununda Türkiye'de üretilen bazı Ford-Renault gibi araçların bazılarında bazen olan yan sanayi çakma kırık dökük ürünler takılmasıdır...