Türkiyenin en iyi kaplıcaları

'Ne Nerede ?' forumunda Elfida tarafından 2 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Türkiye'de ki kaplıcalar hangileridir
  Türkiyedeki en sağlıklı kaplıcalar

  Bursa Termal Otelleri:

  Su sıcaklığı 31-46 °C arasında değişir.Tedavi edilen hastalıklar, romatizma, karaciğer, safra kesesi ve böbrek hastalıkları, jinekolojik ve metabolik rahatsızlıklar, ameliyat sonrası problemlerdir.

  Yalova Termal Kaplıcaları:

  Su sıcaklığı 60°C ve 65°C arasında değişir.Tedavi edilen hastalıklar,romatizma, sindirim sistemi hastalıkları, sinir sistemi bozuklukları, idrar yolları iltihapları ve metabolik rahatsızlıklardır.

  Balıkesir, Gönen Termal Otelleri:

  Su sıcaklığı 73°C civarındadır. Tedavi edilen hastalıklar, Kronik abselerin yol açtığı hastalıklar, iç hastalıklar, jinekolojik ve psikolojik rahatsızlıklardır.

  İzmir, Balçova:

  Su sıcaklığı,62°C ve 80°C arasında değişir.Tedavi edilen hastalıklar, romatizma ve sindirim sistemi hastalıkları, kaza veya ameliyat sonrası hastalıkları, kireçlenme ve metabolik rahatsızlıklar.Sıcak mineral banyoları, sauna, su masajı, fizik tedavi, elektro terapi ve kinesiterapi seansları tercih edilebilir.

  Denizli Pamukkale:

  Su sıcaklığı: 36°C ve 38°C arasında değişir.Tedavi edilen hastalıklar,Romatizma, deri hastalıkları ve jinekolojik hastalıklar, aşırı fiziksel ve sinirsel yorgunluklar, sindirim sistemi bozukluklarıdır.

  Afyon termal otelleri:

  Su sıcaklığı42°C ve 53°C arasında değişir.Romatizma, deri hastalıkları ve jinekolojik hastalıklar sinirsel yorgunluklar, böbrek problemleri, gastroanterit, kireçlenme ve kasların güçlendirilmesi gibi durumlarda alternatif tedavi yöntemi olduğu bilinmektedir.
   
  Son düzenleme: 2 Ocak 2012
Yükleniyor...
- Türkiyenin kaplıcaları Forum Tarih
Türkiyenin En İyi Kaplıcaları Bunları biliyormusunuz 7 Ocak 2012
Türkiyenin coğrafi konumunun önemi Türkiye ile ilgili 13 Haziran 2016
Türkiyenin En Güzel Kumsalları Zaman Tüneli 17 Mayıs 2016
Türkiyenin İlk İnsansız Deniz Aracı Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016