Türkiyedeki hidroelektrik santralleri kurulduğu akarsular

Konusu 'Ne Nerede ?' forumundadır ve Aysell tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

  1. Aysell Üye


    Türkiyedeki hidroelektrik santraller
    Türkiyedeki hidroelektrik santraller kurulduğu akarsular



    Hidroelektrik Santral Adı
    Bulunduğu İl Bulunduğu İlçe Kurulduğu Yıl Tipi Kurulu Güç (MW)




    Atatürk Şanlı Urfa Bozova 1992 Baraj 2405
    Karakaya Diyarbakır Çüngüş 1987 Baraj 1800
    Keban Elazığ Keban 1974 Baraj 1330
    Altınkaya Samsun Bafra 1987 Baraj 702,55
    Berke Osmaniye Düziçi 2002 Baraj 510
    Hasan Uğurlu Samsun Çarşamba 1979 Baraj 500
    Sır Kahraman Maraş Merkez 1991 Baraj 283,5
    Gökçekaya Eskişehir Alpu 1973 Baraj 278,4
    Batman Diyarbakır Silvan 2003 Baraj 198
    Karamış Gaziante Nizip 1999 Baraj 189
    Özlüce Elazığ Karakoçan 1999 Baraj 170
    Çatalan Adana Merkez 1997 Baraj 168,9
    Sarıyar Hasan Polatkan Ankara Nallıhan 1956 Baraj 160
    Gezende İçel Mut 1954 Baraj 159,37
    Aslantaş Osmaniye Kadirli 1984 Baraj 138
    Hirfanlı Kırşehir Kaman 1960 Baraj 128
    Menzelet Kahraman Maraş Merkez 1992 Baraj 124
    Kılıçkaya Sivas Suşehri 1990 Baraj 120
    Dicle Diyarbakır Eğil 2000 Baraj 110
    Kral Kızı Diyarbakır Dicle 1998 Baraj 94,5
    Köklüce Tokat Niksar 1998 Baraj 90
    Kürtün Gümüşhane 2003 Baraj 85
    Kesikköprü Ankara Bala 1967 Baraj 76
    Doğankent Giresun Doğankent 1971 Kanal 74,5
    Kadıncık I Mersin Tarsus 1971 Baraj 70
    Demirköprü Manisa Salihli 1960 Baraj 69
    Suat Uğurlu Samsun Çarşamba 1982 Baraj 69
    Adıgüzel Denizli Güney 1996 Baraj 63
    Seyhan I Adana Merkez 1956 Baraj 60
    Derbent Samsun Bafra 1991 Baraj 56,4
    Kadıncık II Mersin Tarsus 1974 Baraj 56
    Kapulukaya Kırıkkale Merkez 1989 Baraj 54
    Kovada II Isparta Eğirdir 1971 Kanal 51,2
    Kemer Aydın Bozdoğan 1958 Baraj 48
    Manavgat Antalya Manavgat 1988 Baraj 48
    Karacaören II Burdur Bucak 1993 Baraj 46,4
    Yenice Ankara Nallıhan 2001 Baraj 37,89
    Karacaören I Burdur Bucak 1990 Baraj 32
    Almus Tokat Almus 1966 Baraj 27
    Kepez I Antalya Merkez 1961 Kanal 26,4
    Tortum Erzurum Uzundere 1960 Göl 26,2
    Kuzgun Erzurum Ilıca 1999 Baraj 20,9
    Mercan Tunceli Ovacık 2003 Kanal 19,2
    İkizdere Rize İkizdere 1961 Kanal 18,6
    Beyköy Eskişehir Sarıcakaya 2000 Kanal 16,8
    Çıldır Kars Arpaçay 1975 Göl 15,36
    Tercan Erzincan Tercan 1990 Baraj 15
    Çağ Çağ Mardin Nusaybin 1968 Kanal 14,4
    Göksu Konya Hadim 1959 Kanal 10,8
    Koçköprü Van Erciş 1993 Baraj 8,8
    Kovada I Isparta Eğirdir 1960 Göl 8,25
    Seyhan II Adana Merkez 1962 Kanal 7,5
    Sızır Kayseri Gemerek 1961 Kanal 6,78
    Kepez II Antalya Merkez 1986 Kanal 6
    Yüreğir Adana Yüreğir 1972 Kanal 6
    Ataköy Tokat Almus 1989 Baraj 5,52
    Engil Van Edremit 1968 Kanal 4,59
    Derme Malatya Merkez —— Kanal 4,5
    Ceyhan Kahraman Maraş Merkez 1958 Kanal 3,6
    Hoşap Van Gürpınar 1989 Baraj 3,45
    Girlevik Erzincan Merkez 1953 Kanal 3,04
    Kiti Iğdır Merkez 1967 Kanal 2,76
    Kayaköy Kütahya Gediz 1960 Kanal 2,56
    Botan Siirt Merkez 1957 Kanal 1,58
    Bünyan Kayseri Bünyan 1928 Kanal 1,36
    Otluca Hakkari Merkez 1970 Kanal 1,28
    Malazgirt Muş Malazgirt 1966 Kanal 1,22
    Ermenek Karaman Ermenek 1934 Kanal 1,12
    Ahlat Bitlis Ahlat 1960 Kanal 1,06
    Işıklar (Visera) Trabzon Akçaabat 1929 Kanal 1,04
    İvriz Konya Ereğli 1986 Kanal 1,04
    Mut-Derinçay İçel Mut 1968 Kanal 0,88
    Anamur İçel Anamur 1966 Kanal 0,84
    Kernek Malatya Merkez 1964 Kanal 0,83
    Durucasu Amasya Taşova 1951 Kanal 0,8
    Erciş Van Erciş 1968 Kanal 0,8
    Uludere Şırmak Uludere 1976 Kanal 0,64
    Dere Konya Merkez 1972 Kanal 0,6
    Turunçova-Finike Antalya Finike 1962 Kanal 0,55
    M.Kemal Paşa-Suuçtu Bursa M.Kemal Paşa 1952 Kanal 0,47
    Kayadibi Bartın Merkez 1950 Kanal 0,46
    Bozyazı İçel Anamur 1974 Kanal 0,43
    Dereiçi Kars Merkez 1949 Kanal 0,4
    Karaçay Osmaniye Merkez 1955 Kanal 0,4
    Ladik-Büyükkızoğlu Samsun Ladik 1954 Kanal 0,4
    Silifke İçel Silifke 1966 Kanal 0,4
    Bayburt Bayburt Merkez 1950 Kanal 0,39
    Adilcevaz Bitlis Adilcevaz 1967 Kanal 0,39
    Boyüzük Bilecik Boyüzük 1938 Kanal 0,36
    Zeyne İçel Gülnar 1971 Kanal 0,32
    Erkenek Malatya Doğanşehir 1972 Kanal 0,32
    Esendal Artvin Yusufeli 1984 Kanal 0,3
    Varto-Sönmez Muş Varto 1968 Kanal 0,29
    Besni Adıyaman Besni 1956 Kanal 0,27
    İnegöl-Cerrah Bursa İnegöl 1952 Kanal 0,27
    Kuzuculu Hatay Dörtyol 1954 Kanal 0,27
    Haraklı-Hendek Sakarya Hendek 1953 Kanal 0,26
    İznik-Dereköy Bursa İznik 1952 Kanal 0,24
    Koyulhisar Sivas Koyulhisar 1957 Kanal 0,2
    Pazarköy-Akyazı Sakarya Akyazı 1953 Kanal 0,17
    Çemişgezek Tunceli Çemişgezek 1961 Kanal 0,11
    Pınarbaşı Kayseri Pınarbaşı 1924 Kanal 0,09
    Bozkır Konya Bozkır 1952 Kanal 0,07
    Çamardı Niğde Çamardı 1965 Kanal 0,06
    Arpaçay-Telek Kars Arpaçay 1966 Kanal 0,06
     

Sayfayı Paylaş