Türkiye İsrail'e savaş açacak mı?

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 1 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırı ile ilgili olarak, tüm çareyi hukuk ve diplomasi içerisinde bulacaklarını belirterek, "Yani herhalde hiç kimse bizden bu olay nedeniyle İsrail'e savaş ilan etmemizi beklemesin" dedi.
    Konvoyda farklı ırk ve dinlerden insanlar olduğunu ve bu insanların tek amaçlarının Filistin'e
    insani yardım götürmek olduğu ifade edildi.

İsrail'in yaptığı uygulamayı "korsanlık" olarak nitelendirdiklerini ifade eden Arınç, "Böyle bir olaya bütün dünyanın sesli ve şiddetli bir tepki vermesi lazım. Verenler var, belki verecek olanlar var" diye konuştu.

TRT-1 Ana Haber Bülteni'nde, soruları yanıtlayan Arınç, Musevi cemaatinin de olaylara tepki gösterdiğinin hatırlatılması üzerine "Bizi aradılar. Sanıyorum haberlere de girdi bu. Biz, Musevi cemaati
    başkanından, hem açıklamalarımız sebebiyle teşekkür aldık hem de olaydan
    duydukları üzüntülerini ifade ettiler" diye konuştu.

HERKESİN AKLINA ESTİĞİNİ YAPACAĞI BİR YERDE DEĞİLİZ

"MİT ve TSK ile çeşitli görüşmeler yaptınız. Türkiye bu davranışa
    diplomasi dışında bir karşılık vermeyi düşünüyor mu?" sorusu üzerine Arınç,
    şunları kaydetti:
    "Biz bir devletiz, yani herkesin aklına estiğini yapacağı bir yerde
    değiliz. Bugün gazetecilere açıklama yaparken mesela bir gazeteci bana 'Uçaklar
    gidecek mi veya askeri gemiler yola çıkacak mı?' dedi. Yani İsrail'i yaptığı bu
    eyleminden dolayı ne kadar kınıyorsak, bunun ne kadar yanlış olduğunu
    söylüyorsak, buna karşılık tüm çareyi hukuk ve diplomasi içerisinde bulacağız.

Yani herhalde hiç kimse bizden bu olay sebebiyle İsrail'e savaş ilan etmemizi
    beklemesin. Böyle bir şey olmaz. Mümkün de değil, doğru da değil. Ama elimizdeki
    tüm imkanları bu olay ve bu olayın sonuçlarını ortadan kaldırmak amacıyla
    harcayacağız." dedi.

2. Bence olan ölenlere oldu gerisi hikaye.

3. Bu Da Bir Çözüm Ama Ne Kadar Etkili Olur Bilemem..

4. GÖnÜl İsterdiki basbakanimiz aciklamasinda diye bilsinkİ israille acikca savas aciyoruz ama bu bukadar kolay degil iste bu turkiyenin buanki hem siyasi hemde ekonomik konumunu yerlebİr edebilir. Hem israille savas olunca israil yandaslari yaninda olcakti ama tÜrkİye'ye nin yanninda kimse olacakmi acaba diye dusunmemiz gerek bence basbakanimiz bunlari dusunmustur . Yani bende dahil icimizdeki duygularla degilde birazda mantiksal dusunmeliyiz bence herkeze tesekkur ederim.

5. NoFeaR

NoFeaR Yasaklı

Yazık...