Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Yarışması

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 8 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. 1.Türkiye Fotoğraf Sanatçısı ödülleri yarışması 2011
  [​IMG]
  Türkiye en iyisini seçecek.
  2011 Yılının en iyi fotoğraf sanatçıları bu yarışmayla belirlenecek.Siz de katılın!.Kültür ve Turizm Bakanlığı 2011 in en iyi fotoğraf sanatçılarının seçileceği 1. Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Yarışması na sponsor oldu. Özel bir firma tarafından organize edilen ve başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve PTT ile birçok özel kuruluşun desteklediği yarışmaya yaş sınırı konulmadı.

  Doğa, yaşam, spor, moda, teknoloji, kültür-sanat ve serbest alanda düzenlenecek yarışma Türkiye’deki fotoğraf meraklısı ve sevdalısı kişilerin çalışmalarını desteklemeyi hedefliyor.

  Fotoğraf sanatının yaygınlaşmasına ve Türkiye’yi uluslararası alanda temsil edecek nitelikte fotoğraf sergilerinin oluşturulmasına hizmet edecek organizasyonun jürisinde, konusunda uzman birçok tanınmış isim yer alacak. Yapımcılığını Savaş Tayhan’ın, sanat yönetmenliğini Genco Demirer’in yaptığı yarışmada ödüle layık görülenler ödüllerini Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan törenle alacak. Yarışmada İzzet Keribar jüri başkanı olarak yer alırken; Prof. Güler Ertan, Prof. Yusuf Murat Şen, Arif Sağ, Serdar Bilgili, Ali Şen ve Nihat Odabaşı gibi isimler de jüri üyeliği yapacak.

  1. Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Yarışmasının geçtiğimiz ay başlayan başvuruları 21 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi Kültür ve Turizm Bakanlığı internet sayfasında yer alıyor.
   
Yükleniyor...
- Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Forum Tarih
Türkiyeyi Anlatan Fotoğraflar Türkiye ile ilgili 2 Ekim 2013
Türkiye'nin İlk Fotoğraf Müzesi Kısa Bilgiler 10 Mart 2012
Türkiyenin En Güzel Fotoğrafları Güncel Bilgiler 26 Ocak 2012
Türkiye Haritası Fotoğrafları Sözel Dersler 22 Nisan 2011