Türk Yıldızları Uçağı Düştü 1 Şehit

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 14 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Eğitim Uçağı Düştü 1 Yüzbaşı Şehit
    Türk Yıldızı Düştü Yüzbaşı Şehit Oldu

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Türk Yıldızları’na ait NF 5 A tipi uçak, Konya’da eğitim sırasında, üslendikleri 3’üncü Ana Jet Üssü’ne yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bir fabrikanın boş arazisine düştü.

Kazada pilot yüzbaşı şehit oldu. Türk Yıldızları 134’üncü filoya bağlı tek kişilik NF-5 A tipi uçak, dün eğitim uçuşu için 3’üncü Ana Üs Komutanlığı’ndan havalandıktan sonra, 12.00 sıralarında yaklaşık 2 kilometre uzaktaki TÜMOSAN Traktör Fabrikası arazisine düştü. Araziyi çevreleyen telleri koparan uçağın yaklaşık 500 metre sürüklendikten sonra fabrikaya 300 metre kala parçalandığı öne sürüldü.

Türk Yıldızları’nın, 18 Mart Şehitler Günü’nde Çanakkale’de uçmak üzere son provalardan birini yaptığı ortaya çıktı. Yüzbaşı Özer, 8 uçakla yapılan gösteride, birinci pilotun sol kanadında 3 numaralı pilot olarak uçuyordu. Bu gösteri, Aralık 2011’de Türk Yıldızları’na katılan Özer’in ilk uçuşu olacaktı.

2. Cevap: Türk Yıldızı Düştü 1 Şehit

Gerçekten çok üzgünüz. Bir yıldızımız kaydı Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Aldığım bilgilere göre arkadaşlarının hepsi perişan ve gözü yaşlı. Yüzbaşı Ümit Özer'e rahmet, ailesine, dostlarına ve tabiki tüm Türkiyeye başsağlığı diliyorum.