Türk işi sansür bitti

'Haberler' forumunda eftelya tarafından 13 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Darısı YouTube'un başına...

Türk işi sansür bitti

Türk video sitelerinin sansür macerası bitti. İşte ilk açıklama.

İki site de, MÜYAP tarafından telif hakkı ihlaline neden olduğu söylenen videoyu sisteminden çıkarttı ve erişim yasağı kaldırıldı.

Bu kısa sansür macerasının ardında akıllarda kalan en önemli soru ise şu: Madem bu iş bu kadar kısa sürede sonuçlanabiliyordu, o zaman neden mahkeme kararıyla erişim yasağı koyup kendimizi dünyaya bir kez daha "sansürcü" olarak gösterdik? Acaba doğrudan sansüre sarılmayıp bu tip sorunları konuşarak çözmeye çalışmamız daha doğru olmaz mıydı? ..

alıntıdır

2. Bu isin böyle yapilmasini ben hala anlamiyorum, bilemiyorum kanunu mu degistirdiler
    yoksa keyfi uygulamamadir, kanunda yer aldigi kadari ile site sahibini önce uyarilarak,
    illegal olan konunun kaldirilmasi istenir, dogrusu da budur. Sen önce kapat sonra site sahibini
    ugrastir nedenini bulsun diye, bu uygulama yanlistir.
    Bu sikayet üzerine siteye erisim engeli bircok kötüye kullanimi beraberinde getirir.
    Bunu kendileri de gayet iyi bilmekteler, yinede aynen devam ediyorlar.

Ayrica daha önce dedigim gibi siteye erisimi engellediginde sorunu halletmiyorsun
    cünkü o site hala yerinde duruyor, sen kendi vatandasini cezalandiriyorsun bu tarz ile.

Ayrica bu nasil istir ki, az önce baktigim kadari ile bu sitelerde
    yine sayisiz klip ve klip diye atilan flash ler duruyor? Bunlarin telif hakki yok demek mi istiyorlar?

3. Hep aynı terane... Kendileri ne yaptıklarını biliyorlarmıydı diye bir soru geçti içimden...

Şuna benziyor: özrü kabahatinden büyük derler ya.. O hesap işte..

Bunlar kabahat işlemez, özür bilmez. Kafalarına göre takılır.. Hele utanmak nedir hiç bilmez...

Türk milleti bu güne kadar olanalrı sineye çekmedi mi, bunu da çekerler demişlerdir..

Sansürcü olarak adımız çıkmış kimin umurunda..

4. Yaw bizde böyle değilmidir kanun bir kenarıya birine güç yada yetki verilmesin Kral kesiliriz hemen
    Gelişen Türkiyemin değişmez şekli malesef.

5. Arkadaşlarıma katılıyorum bana söyleyecek pek bişi bırakmamışlar teşekkürler..