Türk Hükümetleri Kronolojisi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Dark tarafından 24 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


  1. Türk Hükümetleri Kronolojisi

    Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümetleri:

    Muvakkat İcra Encümeni (25 Nisan 1920-3 Mayıs 1920)
    I. İcra Vekilleri Heyeti (3 Mayıs 1920-24 Ocak 1921)
    II. İcra Vekilleri Heyeti (24 Ocak 1921-19 Mayıs 1921)
    III. İcra Vekilleri Heyeti (19 Mayıs 1921-9 Temmuz 1922)
    IV. İcra Vekilleri Heyeti (12 Temmuz 1922-4 Ağustos 1923)
    V. İcra Vekilleri Heyeti (14 Ağustos 1923-27 Ekim 1923)

    Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri:

    I.İnönü Hükümeti


    (30 Ekim 1923-6 Mart 1924)

    II. İnönü Hükümeti


    (6 Mart 1924-22 Kasım 1924)

    Okyar Hükümeti


    (22 Kasım 1924-3 Mart 1925)

    III. İnönü Hükümeti


    (3 Mart 1925-1 Kasım 1927)

    IV. İnönü Hükümeti


    (1 Kasım 1927-27 Eylül 1930)

    V. İnönü Hükümeti


    (27 Eylül 1930-4 Mayıs 1931)

    VI. İnönü Hükümeti


    (4 Mayıs 1931-1 Mart 1935)

    VII. İnönü Hükümeti


    (1 Mart 1935-1 Kasım 1937)

    I. Bayar Hükümeti


    (1 Kasım 1937-11 Kasım 1938)

    II. Bayar Hükümeti


    (11 Kasım 1938 -25 Ocak 1939)

    I. Saydam Hükümeti


    (25 Ocak 1939-3 Nisan 1939)

    II. Saydam Hükümeti


    (3 Nisan 1939-9 Temmuz 1942)

    I. Saraçoğlu Hükümeti


    (9 Temmuz 1942-9 Mart 1943)

    II. Saraçoğlu Hükümeti


    (9 Mart 1943-7 Ağustos 1946)

    Peker Hükümeti


    (7 Ağustos 1946-10 Eylül 1947)

    I. Saka Hükümeti


    (10 Eylül 1947-10 Haziran 1948)

    II. Saka Hükümeti


    (10 Haziran 1948-16 Ocak 1949)

    Günaltay Hükümeti


    (16 Ocak 1949-22 Mayıs 1950)

    I. Menderes Hükümeti


    (22 Mayıs 1950-9 Mart 1951)

    II. Menderes Hükümeti


    (9 Mart 1951-17 Mayıs 1954)

    III. Menderes Hükümeti


    (17 Mayıs 1954-9 Aralık 1955)

    IV. Menderes Hükümeti


    (9 Aralık 1955-25 Kasım 1957)

    V. Menderes Hükümeti


    (25 Kasım 1957-27 Mayıs 1960)

    I. Gürsel Hükümeti


    (30 Mayıs 1960-5 Ocak 1961)

    II. Gürsel Hükümeti


    (5 Ocak 1961-20 Kasım 1961)

    VIII. İnönü Hükümeti


    (20 Kasım 1961-25 Haziran 1962)

    IX.İnönü Hükümeti


    (25 Haziran 1962-25 Aralık 1963)

    X. İnönü Hükümeti


    (25 Aralık 1963-20 Şubat 1965)

    Ürgüplü Hükümeti


    (20 Şubat 1965-27 Ekim 1965)

    I. Demirel Hükümeti


    (27 Ekim 1965-3 Kasım 1969)

    II. Demirel Hükümeti


    (3 Kasım 1969-6 Mart 1970)

    III. Demirel Hükümeti


    (6 Mart 1970-26 Mart 1971)

    I. Erim Hükümeti


    (26 Mart 1971-11 Aralık 1971)

    II. Erim Hükümeti


    (11 Aralık 1971-22 Mayıs 1972)

    Melen Hükümeti


    (22 Mayıs 1972-15 Nisan 1973)

    Talu Hükümeti


    (15 Nisan 1973-26 Ocak 1974)

    I. Ecevit Hükümeti


    (26 Ocak 1974-17 Kasım 1974)

    Irmak Hükümeti


    (17 Kasım 1974-31 Mart 1975)

    IV. Demirel Hükümeti


    (31 Mart 1975-21 Haziran 1977)

    II. Ecevit Hükümeti


    (21 Haziran 1977-21 Temmuz 1977)

    V. Demirel Hükümeti


    (21 Temmuz 1977-5 Ocak 1978)

    III. Ecevit Hükümeti


    (5 Ocak 1978-12 Kasım 1979)

    VI. Demirel Hükümeti


    (12 Kasım 1979-12 Eylül 1980)

    Ulusu Hükümeti


    (20 Eylül 1980-13 Aralık 1983)

    I. Özal Hükümeti


    (13 Aralık 1983-21 Aralık 1987)

    II. Özal Hükümeti


    (21 Aralık 1987-9 Kasım 1989)

    Akbulut Hükümeti


    (9 Kasım 1989-23 Haziran 1991)

    Yılmaz Hükümeti


    (23 Haziran 1991-20 Kasım 1991)

    VII. Demirel Hükümeti


    (20 Kasım 1991-25 Haziran 1993)

    Çiller Hükümeti


    (25 Haziran 1993-15 Ekim 1995)

    Çiller Hükümeti


    (15 Ekim 1995-5 Kasım 1995)

    Çiller Hükümeti


    (5 Kasım 1995-12 Mart 1996)

    Yılmaz Hükümeti


    (12 Mart 1996-08 Temmuz 1996)

    Erbakan Hükümeti


    (08 Temmuz 1996 - 30 Haziran 1997)

    Yılmaz Hükümeti


    (30 Haziran 1997 -11 Ocak 1999)

    Ecevit Hükümeti


    (11 Ocak 1999-28 Mayıs 1999)

    Ecevit Hükümeti


    (28 Mayıs 1999-18 Kasım 2002)

    Gül Hükümeti


    (18 Kasım 2002-11 Mart 2003)

    Erdoğan Hükümeti


    (14 Mart 2003 - 5 Eylül 2007)

    Erdoğan Hükümeti


    (5 Eylül 2007 - …)