Turizm haftası kutlama programı

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Wish tarafından 21 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Turizm Haftası Kutlama Sunusu
    Turizm Haftası Kutlama Programı Örneği
    15 - 22 Nisan Turizm haftası Programı

SUNUCU:

Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Okul Müdürüm, Saygı değer Konuklarımız, Değerli Öğretmen arkadaşlarım ve Sevgili Öğrenciler
    Turizm Haftası nedeniyle hazırlamış olduğumuz kutlama programınına hoş geldiniz.
    Kutlama Programı:
    -Saygı duruşu ve İstiklal Marşı,
    -Okul Müdürümüz Sayın ……………açış konuşması,
    -Md.Yardımcımız ………………Türkiye’de Turizm Eğitimi konulu konuşması,
    -Oratoryo
    -Şiir
    -“Türk Misafirperverliği” adlı skeç
    -Ödül töreni
    -Şiir,
    -Halk Oyunları
    -Slayt gösterisi
    Sıralamasıyla sunulacaktır.Arz ederim.

SUNUCU:
    Sizleri, bu cennet vatanı yoktan var eden Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları, bütün Türk büyükleri ve aziz şehitlerimiz huzurunda 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.Saygı duruşunun ardından …………………….yönetiminde İstiklal Marşımız okunacaktır.

SUNUCU:
    Turizm, ülkeler arasında kültürel, ekonomik ve sosyal iletişimin sağlanmasında; dostça ilişkiler kurulmasında baş rolü oynar. Konuklarımıza insanımızın üstün yeteneklerini, sevgi dolu yüreğini, sıcakkanlılığını ilk ağızdan göstermesi gerekenler elbette ki turizm hizmet personelidir. Okulumuz bunun bilincinde olarak eğitimli turizm personeli yetiştirme görevini üstlenmiştir.
    Turizm Haftası kutlama etkinliklerinin açış konuşmasını yapak üzere Okul Müdürümüz Sayın ………………….kürsüye davet ediyorum.

SUNUCU:
    Akdeniz’in en güzel koylarından birinde lüks, konforlu ve huzur dolu bir tesiste güzel bir tatil hayal edin… Böyle bir yerden memnun kalmamak neredeyse imkansızdır. Elbette size hizmet edenlerin eğitimi çok önemli.Eğitimsiz personel en güzel yerde bile huzurunuzun kaçmasına yol açabilir.
    “Türkiye’de Turizm Eğitimi” konusunda bilgi vermek üzere Okulumuz Müdür Yardımcılarından Sayın ………………kürsüye davet ediyorum.

SUNUCU:
    Mavi deniz parlak güneş, yanı başında muhteşem bir tarih… Medeniyetin beşiği, kültürlerin buluşma noktası… Yeşilin her tonunu görebileceğiniz sahiller…Nereden söz ettiğimi elbette anladınız.Anadolu’dan söz ediyorum.
    Okulumuz öğrencilerinin …………………. bağlaması eşliğinde sunacağı oratoryoyla Anadolu’yu baştan sona bir gezelim.

SUNUCU:
    Hangi şiir, hangi şarkı anlatmaya yeter ki memleketimizin zenginliğini. Her biri bir bölümünü anlatabilir ancak. Sonra bunlar birleşir ve destanlaşır Anadolu…
    Okulumuz öğrencilerinden ………………..bu destanın bir bölümünü sunacak bize.

SUNUCU:
    Karadeniz’in yeşilini yaşamaya başladığınız andan itibaren, geceleri, yıldızlar arkadaş olur size; gündüzleri, akan sular. Taşların üzerinden atlayarak akan sular, uzaktan bakıldığında birbirini keser gibi ve üst üste görünen dağlar, karlı zirveler, başaklara ıslık çaldıran rüzgâr, yeşilin bin bir tonu ve bu dokunun üzerine çöken bulut denizi, hele Karadeniz’in olmazsa olmaz yağmuru ve çisesi, dağların eteklerine gizlenmiş göller, sarı çiçekler, ahşap yayla evleri, yayla yoğurdu, sütü, peyniri ve sıcacık yayla insanı…
    Anadolu insanının misafirperverliğini konu alan oyunumuzu okulumuz öğrencileri sunacaktır.

SUNUCU:
    Ödül, başarının arttırılmasında cezadan çok daha etkili bir yöntemdir. Okulumuz bu düşünceden yola çıkarak Turizm Haftası kapsamında ilçemizde düzenlenen kompozisyon, şiir,resim ve fotoğraf yarışmalarında derece alan öğrencilere küçük birer ödül aldı. Dileğimiz onları daha büyük başarılara imza atarken görebilmek.
    Yarışmalarda derce alan öğrencilerimiz:
    Turizm konulu fotoğraf yarışması
    Birinci:
    İkinci:
    Üçüncü:

Ödüllerini vermek üzere İlçe Kaymakamı Sayın ……………………davet ediyorum.

Turizm konulu Kompozisyon Yarışması
    Birinci:
    İkinci:
    Üçüncü:

Ödüllerini vermek üzere Garnizon Komutanı ………………………………..davet ediyorum.

Turizm Konulu Şiir Yarışması
    Birinci:
    İkinci:
    Üçüncü:

Ödüllerini vermek üzere …………Belediye Başkanı Sayın …………………davet ediyorum.

Turizm Konulu Resim Yarışması
    Birinci:
    İkinci:
    Üçüncü:

Ödüllerini vermek üzere Cumhuriyet Başsavcısı Sayın ………………………..davet ediyorum.

SUNUCU:
    Türk Halk Oyunlarındaki çeşitlilik sadece oyunlarda değil, onun ayrılmaz parçaları olan müzik, giysi ve çalgılarda da görülür. Belli bir coğrafyada yaşayan ya da aynı kültürü paylaşan insanların yarattığı halk oyunları, o toplumdaki yaşanmışlıkların müzik ve hareketle ifadesidir. Peki bu zenginliğin nedeni binlerce yıldır Anadolu’yu mekan tutmuş, sayısız uygarlığın izleri midir; gelenekler, tarihi olaylar, farklı din ve inanışlar mıdır? Yoksa coğrafya ve doğa koşulları mı? Kuşkusuz tümü etkili olmuştur, halk oyunlarının doğuşunda, temelinde insan olduğuna göre…
    Okulumuz halk oyunları ekibi …………………yönetiminde ilimiz oyunlarından bir bölüm sunacaklardır.

SUNUCU: Bir ozanımızın “Tatmadan sarhoş olur uzanan dudaklar” diyerek övdüğü İlimiz ORDU’yu ve bir başka ozanımızın “Yeşil yamaçlara vurmuş başını/ yosunlu rüzgarlar okşar döşünü/ bulamazsın bir diyarda eşini/ baharda yeşerir dalı VONA’nın/ sevilir çiğdemi, gülü VONA’nın” diyerek anlattığı ilçemizi gelin bir de Okulumuz Öğretmeni Sayın …………………kamerasından izleyelim. Sizi ORDU ve Perşembe görüntüleriyle baş başa bırakıyorum.

SUNUCU:Turizm Haftası Nedeniyle Perşembe Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nce hazırlanan programın birinci bölümü burada sona ermiştir.
    Salon çıkışında ………………………hazırladığı fotoğraf sergisini gezebilir, saat 1200’de Okulumuz Uygulama Otelinde hazırlamış olduğumuz Türk mutfağı sergisinde ve açık büfede değişik tatlarla buluşabilirsiniz.

alıntı​