Tüp Bebek Gelişimi

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 5 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

 1. Tüp Bebek Gelişimi ve Uygulanması


  Tüp Bebek Tedavisinde Embriyo Gelişimi

  Tüp bebek embriyo gelişimi,tüp bebek uygulamasının aşamalarından olan embriyo transferinden önce tüp bebek embriyosunun gelişmeye bırakılması ve sonrasında gelen embriyo transferiylen anne rahmine transfer edilmesi tüp bebek tedavisinin bittiğinin bir göstergesidir.Tüp bebek embriyo gelişiminde ise sürekli gelişen bir teknolojiye tüp bebek uygulaması daha dahil olmuştur.Tüp bebek embriyo gelişimi artık daha uygun ve daha gelişmiş ortamlarda hazırlanmasına olanak sağlamaktadır.

  Embriyo transfer işlemi 3. , 4. ya da 5. gün gerçekleştirilebilir. Transfer gününe embriyoların ve olgunun özelliklerine göre karar verilir. Transfer işlemi öncesi, embriyoların tutunma şansını arttırmak için lazer ile embriyonun dış duvarında delik oluşturulur.

  Embriyo transfer işlemi ağrısızdır ve anestezi gerektirmez. Transfer işlemi sırasında rahim ağzında bulunan mukus temizlenir ve ince bir kateter yardımı ile embriyolar rahim içerisine bırakılır.

  Embriyoların rahim içerisinde verildiği yerin bilinebilmesi ve rahim içi zarına dokunulmaması açısından, embriyo transfer işleminin dolu mesane ile ve ultrason eşliğinde yapılması gerekmektedir. Embriyo transfer işlemi sonrası yaklaşık 1 saatlik yatak istirahatı yapılabilir. Daha sonra herhangi bir ulaşım aracıyla hastaneden ayrılına bilir.

  Alıntıdır
   
Yükleniyor...
- Tüp Bebek Gelişimi Forum Tarih
Tüp Bebek Gelişimi Bebek Bakımı 1 Kasım 2011
Tüp Bebek Embriyo Gelişimi Bebek Bakımı 25 Ekim 2011
Ankara Tüp Bebek Merkezleri Bebek Bakımı 8 Şubat 2013
Hamilelik Belirtiler Tüp Bebekte Bebek Bakımı 17 Ağustos 2012