Tül perde beyazlatmanın püf noktaları

'Kısa Bilgiler' forumunda Demet tarafından 9 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  Ev dekorasyonunda tül perdenin önemi tarif edilemez. Farklı model ve desenlerle yeni stillerin birleşmesi ev dekorasyonunda tül perdeyi ön plana çıkarmayı başarmıştır.

  Peki bu kadar önemli olan tül perdeleri nasıl yıkamak ve beyazlatmak gerekir? Öncelikle söylememiz gereken şey tül perdelerinizi asla sıcak su ile yıkamayın. Sıcak su ile yıkanan perdeler kırışır ve kiri kumaşa hapseder. Bu nedenle tül perde yıkamada mutlaka ılık su kullanın.

  Tül perdelerdeki sigara ve kalorifer isini temizlemek ciddi bir emek ister. Böylesi durumlarda tül perdenizi bir gece öncesinden deterjanlı su içinde bekletin ve sonra en düşük ısıda yıkayın.

  Farklı bir yöntem ise yumurta kabuklarını bir tülbent içinde biriktirin. Tülü ıslatmak için hazırladığınız suyun içine bu tülbenti koyun ve sonra tülü ıslatın.
   
 2. ilginç bi yöntemmiş mutlaka denemeyi düşünüyorum, bilginiz için teşekkürler. Ben size perde konusunda sormak istediğim daha doğrusu fikir danışmak istediğim bi konu olacaktı. Salon takımım krem ve kahve ton ağırlıklı perdemi de bu tonlarda seçsem sizce çok boğar mı ?
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Eylül 2014
Yükleniyor...
- Tül perde beyazlatmanın Forum Tarih
Tül perdeler nasıl temizlenir? Bunları biliyormusunuz 6 Mart 2014
2014 Taç Tül Perde Modelleri Ev ve Dekorasyon 6 Şubat 2014
2011 fransız tül perde modelleri Ev ve Dekorasyon 22 Ağustos 2010
Tül Ve Perdelerinizi Beyazlatmak İçin Bunları biliyormusunuz 4 Ağustos 2010