Tübitak'ın Ortaöğretim Yarışmasına Katılan Projeler Sergilenmeye Başladı

'Haberler' forumunda masum güzel tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Tübitak Bilim İnsanının Destekleme Dairesi Tarafından Ortaöğretim Öğrencileri Arasında Düzenlenen Proje Yarışmasının Bursa Bölge Ayağı Başladı.
    2 Tren Kafa Kafaya Çarpıştı
    TÜBİTAK Bilim İnsanının Destekleme Dairesi tarafından ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen proje yarışmasının Bursa bölge ayağı başladı.
    İkinci aşamaya davet edilen 8 ilden toplam 41 proje, TÜBİTAK Bursa Test ve Analiz Labaratuvarı tesislerinde sergilenmeye başladı. Serginin açılışına yarışmanın Bursa Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Muhlis Özkan ve Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı H. Bahar Apak'ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
    Bursa Bölge yarışmaları için birinci aşamada Bursa, Bilecik, Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale illerinden toplam 114 başvuru yapılmıştı. Birinci aşamada yapılan değerlendirme neticesinde 41 proje sergilenmek üzere ikinci aşamaya davet edildi. Sergide şu anda Bursa'dan 17, Eskişehir'den 15, Afyonkarahisar ve Balıkesir'den 3'er, Kütahya'dan 2 ve Çanakkale'den 1 proje bulunuyor. 23-25 Mart tarihleri arasında açık kalacak olan sergiden sonra 26 Mart tarihinde ödül töreni gerçekleştirilecek.

Tüm vatandaşları ve öğrencileri sergiyi gezmeye, bu bilimsel etkinlikte emek harcayan öğrencilerin yanında olmaya davet eden Bursa Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Muhlis Özkan, "Bilimsel araştırma kültürünü yaygınlaştırmak, bilimsel yöntem ve tekniklerin daha yaygın ve etkin biçimde kullanılmasının alt yapısını oluşturmak adına dolaylı ve doğrudan yapılacak her katkının gençlerimize güç vereceği kanısındayız." dedi.

2. Cevap: Tübitak'ın Ortaöğretim Yarışmasına Katılan Projeler Sergilenmeye Başladı

hıımm