Tuba Büyüküstün Kimdir

'Resimli Konular' forumunda Sibel tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Tuba Büyüküstün, 5 Temmuz 1982'de İstanbul'da doğdu. Ailesi Erzurum kökenli olan Büyüküstün, İstanbul Özel Doğuş Okulları'nda ortaöğrenimi tamamladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünü kazanan Büyüküstün, bir yandan üniversite öğrenimine devam ederken bir yandan da reklam filmlerinde rol alarak TV dünyasına adımını attı.

Yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde oyunculuğa başladı. 2003'te Aydın Bulut'un yönettiği Sultan Makamı dizisinin son bölümlerinde rol alarak oyunculuğa adım atan Büyüküstün, 2004'te Çağan Irmak'ın yönettiği ve 1980 dönemi öncesindeki Türkiye'nin farklı bakış açılarından hikayesini anlatan Çemberimde Gül Oya adlı dizide Zarife karakterini canlandırarak kariyerinde önemli bir adım attı.

2004 yılında Cemal Şan'ın yönettiği Gülizar filminde rol alan oyuncu, bu rolüyle Sırbistan Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar'da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Tuba Büyüküstün fotografları

Tuba büyüküstün. Tuba büyüküstün1. Tuba büyüküstün3. Tuba büyüküstün4. Tuba büyüküstün7. Tuba büyüküstün9.