Ttnet Hız Yükseltme

'Teknik Yardım' forumunda zamaneanne tarafından 6 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. Ttnet Hız Yükseltme

İnternet Hızı Yükseltme

Mevcut ADSL bağlantı hızını etkileyen birçok faktör bulunuyor. Bu sebeple bağlantı hızı her an farklı olabiliyor. Servis sağlayıcının sunduğu en üst hıza ulaşmak her zaman mümkün değil.

Internet ulaşımını bir otoban yolu gibi düşünücek olursanız, bunun 20% lik kısmını windows kendi updateleri için sizin kullanımnızdan çıkartıyor ve sadece update edeceği birşey varsa bu yolu kullanıyor.

Başlat / Çalıştır / gpedit.msc
    Yönetim Şablonları / Ağ / Qos Paket Zamanlayıcı / Ayarlanabilir Bant Genişliğini Sınırla
    Ayarlanabilir Bant Genişliğini özellikleri karşımıza gelince oradaki "etkin" yazan kutucuğu işaretliyoruz ve hemen altında 20% yazısını göreceksiniz... Onu "0" yapıyorsunuz ve Uygula'ya tıkladıktan sonra Tamam diyerek 20% sınırlanmasından kurtuluyorsunuz.

2. Cevap: Ttnet Hız Yükseltme

arkadaşlar bunlar fazla etki etmez en iyisi ttnetten sorunu çözün yani kökünden 8 mbps e kadar internet bağlantımın sadece 1.7 mbps kullanıyordum arayıp çok düşük hızda olduğunu söyleyince 2 dk da 5 mbps ye çıktı hatta belki daha fazlasını da yapabilirler lütfen hız ölçüm testi uygulayıp hızınız düşük ise kesinlikle başvurun.