Trend evlilik teklifleri

'Sosyal Konular' forumunda Esra Öztürk tarafından 11 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Trend evlilik teklifleri

Evlilik teklifi nedir? Gaza gelen bir erkeğin bir anda bir kadına teklif etmesi ve sonuç olarak büyük bir yük altına girmeleridir. En azından ben böyle tanımlıyorum. E erkekleri böyle görmek oldukça zor o yüzden teklifi ne kadar üst seviye de istersek onları görebileceğimiz en üst nokta da o olacaktır.

evlilik.

Geçmişte evlilik teklifleri mektupla ya da görücü usulü ile yapılırmış. Şimdinin geçmişten farkı ise hızla ilerleyen bir teknolojinin olmasıdır. Hali ile bazı erkekler çıtayı yükseltiyor bizde ister istemez karşımızdakinden mükemmel bir teklif istiyoruz. Sonuçta erkeklerin diz çökerek evlilik teklifi etmeleri artık çok sıradanlaştı. Ha buraya da gelmişken bir parantez içerisinde şunu söylemeden geçemeyeceğim bazı feminist akımlarına göre sadece erkek değil kadınlar da evlilik teklif edebilir. Sonuçta eşitlikten yanayız ve kadınlar da diz çöküp evlenmek istedikleri adama evlilik teklif edebilirler. Hoşunuza mı gitti beyler bu düşünce? Kadınların daha yaratıcı olacakları kesin fakat ben hala bu teklifi erkeklerin yapması taraftarıyım. Kalp şeklinde adada evlilik teklifi edebilirsiniz mesela. Tabii buna yetecek paranız varsa. Çok mahiyetli paralar ile yapılacak bir evlenme teklifini de karşıyım. Sonuçta Türk adet gelenek göreneklerine göre o kızın seninle kalp şeklinde ki adaya gelebilmesi için resmi ve imam nikâhının kıyılmış olması gerekiyor. Bazı gerçekleri de göz ardı etmeyiniz ve ona göre teklifinizi yapınız. İçtiği kahvenin dibine yazabilirsiniz, sevdiği kitabın arasına koyabilirsiniz, hiç ummadığı bir zamanda mesela alışveriş yaparken bu durumu gerçekleştirebilirsiniz. Romantik bir gece demeye dilim bile varmıyor, kız babası tarafından daha teklif edemeden cenazeniz kaldırılabilir. Uygun ve olumlu durumlar ile olabilecek hayaller ile evlilik teklifini yapmanız idealdir.