Trafikte Cam Filmi Yasakmı

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 19 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Trafikte Cam Filmi Yasaklandımı


  Trafikte Otomobillerde Cam Filmi Yasakmı

  Otomobillerde Camlar yasal olarak %70 geçirgenliğe sahip olmak zorundalar. ve kendi rengi dışında bir renk taşıyamazlar. yani film yasal olarak yasak. ama yasaklar da deliniyor. polis de önce arabaya, sonra plakasına ve en son içinde kim olduğuna bakarak davranıyor.

  Otomobillerde sıkça rastlanan bir konu olan cam filmi çeşitli nedenlerle yapılmaktadır. Bunlar güneş ışığından korunmak, otomobile spor bir görüntü sağlamak, VIP araçlarda içerinin gösterilmemesi gibi bir çok sebep sayılabilir.

  Gece yolculuklarında ışığın az olduğu zamanlarda cam filminin açık olması görüş açımızı olumlu yönde etkiler. Renkli bir cam istiyorsak profesyonel bir destek almamız şarttır. Ucuz ve sağlıksız ürünlerdende kaçınmamız gerektiğini unutulmamalı.

  Mevzuat hazırlanıp yürürlüğe girdiğinde, araçların arka camları ile arka yan camlarına cam filmi taktırmak serbest olacak. Konuya ilişkin Türk Standardları Enstitüsü (TSE) görevlendirilecek ve TSE, cam filmi uygulaması yapmak isteyen firmaların yeterliliklerini değerlendirip, bu firmaları yetkilendirecek.

  Böylece araç sürücüleri trafik kontrol noktasına ya da muayene istasyonuna giderken, cam filmlerini sökmek zorunda kalmayacak.Diğer yandan bu uygulama ile araçlarda enerji verimliliği sağlanmasının yanı sıra ülkenin cari açığına da pozitif katkı sağlanacak.
   
Yükleniyor...
- Trafikte Filmi Yasakmı Forum Tarih
Trafikte Uyuşturucu Kontrolü Yapılacak Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Trafikte Araçların Hız Sınırları 2016 Zaman Tüneli 14 Şubat 2015
Trafikte kurallara uymayan kişileri bilinçlendirmek amacıyla dikkat çekici uyarı ifadeleri Bilgi Rehberi 13 Ekim 2014
Trafikte saygı, hoşgörü ve duyarlılıkla ilgili afişler Merak Ettiklerimiz 2 Temmuz 2014