Trafik işaret levhalarını niçin korumalıyız?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 10 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. trafik işaret levhalarını neden korumamız gerekir

İşaret levhalarının zedelenmesi, yerlerinin ve yönünün değiştirilmesi, yansıtıcılarının sökülmesi veya kırılması yasaktır. Ayrıca bu tür olumsuzluklar sürücüyü yanıltarak kazalara neden olur. Dolayısıyla ülke ekonomisine zarar verir.

Levhaların yapılması, yerlerine qötürülmesi ve takılması hem zaman almakta hem de çok pahalıya mal olmaktadır. Bunlara yapılan harcamalarla bir yere yol veya köprü yapılabilir.
    Trafik işaret levhalarına zarar vermek suçtur. Böyle suçları işleyen kişileri yetkililere bildirmeliyiz. Toplumun ortak malı olan trafik işaret levhalarının korunmasına yardımcı olmalıyız.

2. Trafik ışık ve levhaları yayalar ve sürücüler için önemlidir.Bazı kötü huylu çocuklar onlara zara verebilir.bizde bu yüzden o çocukları ve başka zarar verenleri nazikçe uyramılıyız.Trafik ışık ve levhaları olmasaydı sürücülerin kafası karışır ve sürücüyü yanılta bilir,buda ülke ekonomisinin düşmesine neden olur.

By ArdAğ PolAt

3. çünkü bu trafik levhalarına zarar gelirse sürücülerin kafası karışır ve kaza yaparlar.ayrıca her kaza bir can demektir

4. nedeni sürücü lerin kafası karışıp yanlış bir hamle yapabilirler

5. :f97:Bu yazıda sunu unutmuşlar :)levhaları kıran kişiler o levhaların parasınıda öder.:) işte buydu. arkadaşlar bunu kimseye söylemek istemiyorum <3ama ben Iraklıyım oradan geldim Türkçe okumayı yazmayı ve Türkçe konuşmayı öğrendim <3 o yüzden sadece bu sitsde paylaşıyorum.:f97:

6. Allah Razı olsun

7. Trafik işaret levhalarini neden korusun?

8. Allah razı olsun ;) birde neden insan toprak dan oluşur? Ben SADRAZAM